Parashikimi i motit për ditën e dielë/ Reshje në vend

Ditën e sotme parashikohet të kemi mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshjet priten të jenë prezente në jug të vendit, ndonëse me intensitet të ulën.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.
Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.