15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Pro-Publik

Qytetari jep alarmin, ajri në Elbasan i rrezikshëm, ja çfarë zbulova

Aplikacione të ndryshme na ndihmojnë për motin, trafikun, hartën por edhe për ndotjen. Kështu një qytetar i Elbasanit ndërsa ishte duke parë motin në...

Kompania iu rikthye punimeve në Gjinar pas denoncimit në media

Bashkimi i kompanive Meteo dhe Shëndëlli ka rinisur punimet me intensitet duke mbaruar tashmë kanalizimet për të vazhduar pjesën tjetër të investimit në qendrën...

Sot hyn në fuqi marrëveshja Shqipëri-Kosovë. Qytetarët kalojnë në kufi me procedura të lehtësuara

Prej ditës se sotme ka hyrë në fuqi zbatimi i marrëveshjes, sipas së cilës qytetarët e Shqipërisë dhe të Kosovës do të kalojnë përmes...

Afera me inceneratorin e Elbasanit, SPAK ankimon vendimin e GJKKO për Bllakon dhe Kokën

TIRANË- Prokuroria e Posaçme ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Posaçme për Aliq Bllakon dhe Lefter Kokë, të pandehurit për inceneratorin e Elbasanit. SPAK kërkon...

A nuk është turp t’i presim turistët kështu?!

Si asnjëherë tjetër në muajt e parë të vitit, vendi është i mbushur plot me turistë. I gjen kudo, në Tiranë...

VOA: Në prag të sezonit turistik, qytetet bregdetare në Shqipëri probleme me ujin e pijshëm dhe kanalizimet

TIRANË-Disa nga qytetet më të mëdha turistike në Shqipëri, që viteve të fundit shënojnë rritje të numrit të pushuesve, kanë probleme serioze me sektorin...

Qytetari elbasanas denoncon një fenomen: trarët që po ‘mbijnë’ kudo, a ka dijeni bashkia?

Nje qytetar na ka derguar nje email duke denoncuar nje fenomen problematik. Prej disa kohësh në hapësirat publike mes pallateve persona të caktuar,banorë apo pronarë...

Projekti i qeverisë/ Restorantet dhe marketet të detyruar të lidhin kontratë për mbetjet me privatin, në të kundërt…

Restorantet dhe mensat të cilat prodhojnë ushqim për konsum direkt për njerëz janë të detyruar të lidhin një kontratë bashkëpunimi me një operator të...

Shqipëria, e 7-ta më e ndotura në Europë, normat trefish mbi kufirin e OBSH-së

Ndotja e ajrit është kërcënimi më i madh mjedisor për shëndetin e njeriut, duke shkaktuar një në çdo nëntë vdekje në mbarë botën. Sipas...

Denoncon qytetari: Jo shumë larg qytetit, një fshat ka këtë rrugë

Ndodh në Kryezjarr të njësisë Shirgjan ku banorët thonë se kanë nisur punimet por janë lënë dhe gjendja e rrugës është bërë më keq...

LAJMET E FUNDIT