5.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Mjedis

Zjarr në fushën e plehrave në Vlorë, qeveria prish kontratën me KFV! Kompani e re për landfillin

Era e fortë që vijon prej ditës së djeshme, ka rindezur vatrat e zjarrit në vendgrumbullimin e mbetjeve urbane të qytetit të Vlorës, duke...

Masakër në pyjet e parkut Shebenik-Jabllanicë, shpallen në kërkim 4 persona, procedohen dy të tjerë në Librazhd

Librazhd/Si rezultat i kontrolleve në terren dhe bashkëpunimit me inspektorët për mbrojtjen e pyjeve, goditet prerja e paligjshme e pyjeve në parqet kombëtare “Shebenic”...

Dogji mbetje spitalore pranë një kopështi fëmijësh, procedohet administratori i firmës private në Peqin

Peqin- U dogjën mbetje spitalore që ishin hedhur në kundërshtim me ligjin, në afërsi të një kopështi fëmijësh, procedohet penalisht administratori i firmës private,...

Inceneratori i Elbasanit/ GJKKO jep dënimet për ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe ish-deputetin e PS Alqi Bllako

GJKKO jep dënimin për ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka në lidhje me akuzat për inceneratorin e Elbasanit. Ish-ministri është dënuar me 10 vite burg,...

BIRN: Hidrocentrali i Skavicës; pranimi i ankesës nga Gjykata Kushtetuese rikthen shpresën tek mjedisorët

SKAVICA-Një deklaratë e përbashkët për shtyp e rrjetit CEE Bankwatch, organizatës mjedisore EuroNatur, Shoqatës për Mbrojtjen e Drinit të Zi, dhe Grupit të Aktivistëve...

“Më ofruan 5 mln euro por nuk e shes tokën”/ Banori i Dhërmiut që refuzon milionat e biznesmenëve

Dhërmiu është kthyer në një nga vendet më të lakmuara në Shqipëri. Ndaj dhe biznesmenë të shumtë, janë vërsulur për të përfituar, duke blerë toka...

Hodhi mbetjet në rrugë, Rama nxjerr videon: 1 milionë lekë gjobë nuk mjaftojnë për këtë

GOLEM- Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon e një qytetari që hedh mbetjet dhe barishte anas rrugës në Golem. Me anë të një postimi...

“Male me plehëra, erë e keqe…”/ Eksperienca “horror” e çiftit gjerman gjatë pushimeve në Durrës (VIDEO)

“12 ditë të plota relaksi në Shqipëri. Ky ishte plani i Melanie Zeeb dhe Michael Bürger, por gjithçka u prish gjatë rrugës për çiftin....

Shqipëria turistike, mes dy ekstremeve; Të huajt “të pamëshirshëm” për plehrat, mushkonjat, abuzimet e taksistëve…

TIRANË- Shqipëria, padyshim, ka qenë këtë vit më shumë se asnjëherë tjetër në qendër të vëmendjes së mediave të huaja që e promovojnë atë...

“Plehrë/ Ministrja e Turizmit, Kumbaro, fyen qytetarin. Më pas fshin fjalën

VLORË- Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro ka nisur një valë ofendimesh për qytetarët shqiptarë në Facebook. Në një postim të hedhur mbrëmjen e kaluar,...

LAJMET E FUNDIT