9.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Shqipëria

Kalendari i plotë për fazën me eleminime të Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet ku do të luhen ndeshjet

Është publikuar kalendari i plotë i ndeshjeve në kompeticionin Euro 2024, që nis me përballjen Gjermani-Skoci. Kampionati europian pritet të zgjasë nga 14 qershori...

Aksidenti me vdekje në Belsh, reagon zyrtarisht policia : Ndalohet drejtuesi i mjetit!

  Aksident me vdekje në aksin Cërrik-Belsh.Ngjarja ka ndodhur në afërsi  të fshatit Shalës.Një automjet ka përplasur një motor e për pasojë drejtuesi  ka vdekur...

Dy aksidente të rënda/ Makina përplaset me motorin në aksin Cërrik-Belsh, vdes 40-vjeçari. Një mjet përplas të moshuarën në Grekan

Dy aksidente të rënda brenda pak minuatash në rrugët e qarkut Elbasan. Aksidenti i parë me vdekje ka ndodhur në aksin Cërrik-Belsh. Ngjarja ka ndodhur në...

Humb gjurmët i moshuari në Librazhd, në panik vajza kërkon ndihmë

Nga Entela Duka Ky në foto është shtetasi Hamdi Lami nga fshati Sebisht i Librazhdit. Prej më shumë se dy javësh i moshuari ka humbur...

U aksidentua duke kryer punime për ndërtimin e një hidrocentrali në Gramsh, reagon zyrtarisht policia

Një 51-vjeçar, punonjës i një firme ndërtimi, ka ndërruar jetë pasi është dyshohet se është dëmtuar aksidentalisht nga një mjet pune, gjatë kohës që...

Tjetër aksident në punë/ Policia procedon administratorin e pikës së mermerit në Cërrik

Tjetër aksident në punë.Një 27-vjeçar nga Cërriku është aksidentuar në punë gjatë ditës së sotme. Punonjësi rezulton punëtor i një firme mermeri. Ai është...

E rëndë në Mat, babai i tre fëmijëve humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ne fshatin German të Matit. Një 55-vjeçar është gjetur i varur në derën e kasolles të bagëtive. ‘Artan  Duka,...

Mes debatesh Këshilli bashkiak Elbasan miratoi Paketën Fiskale 2024, rriten tarifat për disa shërbime

Nga Entela Duka Me forcën e kartonit dhe epërsinë e numrave Këshilli Bashkiak Elbasan miratoi Paketën Fiskale 2024. Paketa fiskale e Bashkisë Elbasan u miratua mes...

Miratohet shitja e një pjese të aksioneve tê Af Elbasanit  

E sotmja ishte ditë e rëndësishme për futbollin në Elbasan. Thuajse dy vite e gjysmë pasi bashkia krijoi skuadrën AF Elbasani, më 21 qershor...

Policia rrugore në Elbasan arreston 23 shoferë dhe ‘fundos’ me gjoba mijëra të tjerë

Policia Rrugore e Elbasanit, e pranishme 24/7, në të gjitha akset rrugore të qarkut, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë muajit...

LAJMET E FUNDIT