23.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Kryesore

Krim i rëndë në një familje në Tiranë, burri masakron me thikë bashkëshorten

Krim i rëndë në familje! Një 52-vjeçar ka goditur me mjet prerës në trup dhe qafë bashkëshorten e tij. Ngjarja ndodhi gjatë natës, rreth orës...

Ish-drejtuesi i Sigurimit tregon takimin me Ramiz Alinë: I thamë 3 muaj para, ta heqim bustin e Enverit me argumentin se do ndërtojmë postën

Ramiz Alia nuk donte ta pranonte që busti i Enver Hoxhës do të rrëzohej dhe nuk dha asnjë direktivë se si të shmangej përgjakja....

E rrallë! Portugezja filmon rastësisht kometën blu duke rënë, qielli merr pamje magjike… Videoja e saj bën xhiron e botës

Gjatë fundjavës, një kometë në rënie ndriçoi qiellin në disa pjesë të Spanjës dhe Portugalisë, duke ofruar një shfaqje të rrallë. Interneti u mahnit nga...

U arrestua në Dubai, kush është “Dari i Elbasanit”/ Përplasjet me grupin e vëllezërve Alibej dhe lidhja me Nuredin Dumanin

Hajdar Bako alias Hajdar Copja alias Hajdar Hysa, 40 vjeç, u arrestua në Dubai pasi është i dënuar me 4 vjet burgim, për veprën...

E reja e sapomartuar vdes papritur në krahët e burrit gjatë muajit të mjaltit

Bashkëshorti thotë se nuk mund të kuptojë atë që ka ndodhur. Një e re e sapomartuar ka vdekur papritur gjatë muajit të mjaltit me bashkëshortin...

KUJDES! Rastet shëndetësore kur mund të rrezikoheni nga tromboza

Bllokimi i enëve të gjakut nga mpiksja e tij mund të bëhet shkak për atakun në zemër dhe isheminë. Sipas ekspertëve, tromboza dhe mpiksja e...

E FUNDIT/ Avioni bën ulje të detyruar në Rinas, një pasagjer tentoi të vriste veten

Rreth orës 14:30, në aeroportin “Nënë Tereza”, ka bërë ulje të detyruar, avioni i linjës “Lion-Stamboll”, me të cilin udhëtonte shtetasi afgan M. N.,...

E rëndë në Tiranë! Ushtroi dh*unë ndaj djalit 3-vjeçar, nëna denoncon edukatoren

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë, përkatësisht në një kopsht. Dyshohet se një djalë 3-vjeçar është dhunuar nga edukatorja e kopshtit që shkonte. Ky...

‘A është në hetim Veliaj dhe a e keni koleg’? Ja si përgjigjet Dumani

TIRANË- Kreu i SPAK, Altin Dumani është pyetur në lidhje me hetimin pasuror që Prokuroria e Posaçme ka nisur ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion...

Ç’po i thotë Monika-Flamurit? Dy deputetët e opozitës pëshpëritin vesh më veshte Komisioni Ligjeve

Momente pikante kanë kapur lentet e aparatit fotografik në Kryesinë e Kuvendit. Teksa Altin Dumani po bën raportin vjetor të punës së SPAK, deputetët opozitarë...

LAJMET E FUNDIT