15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Multimedia

INAC organizon aktivitete sportive me të rinjtë e Elbasanit, kërkojnë investime për hapësirat

“Të kthejmë hapsirat publike të braktisura dhe pa funksion në vende sportive dhe argëtuese për fëmijët dhe të rinjtë”, kjo ishte motoja e aktiviteteve...

“Funar Fest” bën bashkë turistë, vendasit kanë braktisur zonën

Funari, ky destinacion më i ri turistik në territorin e bashkisë Elbasan po merr gjithmonë e më shumë vëmëndje. "Funar Fest" tashmë është kthyer në...

Nis shitja e dorës së parë të qeshive në Godolesh, sa kushton kilogrami?

Ka nisur shitja e dorës së parë të qeshive në fshatin Godolesh të Elbasanit. Prej brezash banorët e këtij fshati e kanë kthyer në...

Denis Hoxholli me aftësi ndryshe, thyen çdo kufizim/ Prej 6 vitesh punonjës shembull në bashki

  Denis Hoxholli është një nga punonjësit e Bashkisë Prrenjas i cili pavarësisht aftësive të kufizuara ia ka dalë të punojë prej 6 vitesh tashmë...

Ali Hana, 2 vjet pa kemp edhe pse nuk mund të ecë

Ali Hana është një nga të moshuarit e qytetit të Prrenjasit, që përveçse vuan nga problemet shëndetësore, jeton në kushte të vështira dhe pa...

Lëvizja e tregut aktual në Belsh/ Tregtarët në protestë, hyjnë me forcë brenda bashkisë

Tregtarët e Belshit kanë dalë përsëri në protestë ditën e sotme, kundër vendimit të Këshillit Bashkiak për zhvendosjen e tregut larg qendrës së banuar.Pasi...

Xha Gaqua, 80-vjeçari duaratë e i palodhur që kujdeset çdo ditë për lulishten para pallatit

Gaqo Jordani apo xha gaqua sic e quajnë banorët e lagjes shenkoll nuk resht së punuari edhe sot në moshën 80-vjeçare. Prej 15 vitesh, punon...

Amnistia/ Lirohen disa të burgosur, flasin edhe familjarët

Ditën e sotme ka nisur zbatimi i amnistisë penale ku sipas ministrit të drejtësisë Ulsi Manja do të lirohen 800 të burgosur si dhe...

Dokumentari i BIRN/ Cilat ishin mesazhet që u përcollën tek të rinjte e Elbasanit?

“Trup më trup” ishte dokumentari i shfaqur në sallën e Qendrës Rinore në Elbasan, të realizuar nga BIRN Shqipëri nëpërmjet producentit të njohur Elton...

Mësues dhe bletërritës, si lindi ky pasion i profesor Petref Halilit

Petref Halili është i njohur për të gjithë banorët në Bashkinë e Cerrikut. Ai është mësues i lëndës “Bujqësi”, në shkollën e mesme “Mihal Shahini”...

LAJMET E FUNDIT