21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Ekonomi

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 13 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 92.3 lekë dhe shitet me 93.5 lekë. Euro, blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga...

Jo të gjithë! Kush përfiton 900 euro pagë pas 1 korrikut?

Eksperti i ekonomisë, Ferti Selimi komentoi premtimin e kryeministrit Edi Rama për rritjen historike të pagave në sektorin publik. Pak ditë më parë kryeministri...

Çfarë po ndodh me lekun në raport me monedhat e huaja?

Sot, më 08 qershor 2024, dollari amerikan blihet me 92 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga...

Hapet një segment i aksit Elbasan-Qafë Thanë, pjesë e Korridorit VIII

Aksi rrugor Elbasan-Qafë Thanë pjesë e Korridorit VIII është hapur për qarkullimin e automjeteve në një pjesë të tij. Loti që është hapur për qarkullimin...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 07 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 91.8 lekë dhe shitet me 92.7 lekë. Euro, blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga...

Nga 20 qershori në qarkullim monedha të reja metalike 5 Lekë

Pas kartëmonedhave, të cilat pësuan ndryshime fizike si ngjyra, përbërja etj, tashmë edhe një monedhë do të shtypet me një ndryshim në aparencë. Bëhet fjalë...

Bizneseve të Durrësit dhe Kavajës u shtrenjtohet uji në prag të sezonit turistik

DURRËS- Çmimet e ujit për pesë bashki të tjera në vend janë rishikuar. Enti Rregullator i Ujit (ERRU) miratoi tarifat për ato njësi që...

Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit, Rama publikon pamjet: Do t’ju çojë në jug sa hap e mbyll sytë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga tuneli i Llogarasë. Në një postim në rrjetet sociale ai ka njoftuar se...

FMN: Inteligjenca Artificiale rrezikon 26-40% të vendeve të punës në vendet në zhvillim si Shqipëria

TIRANË- Inteligjenca Artificiale do të prekë pothuajse 40% të vendeve të punës në mbarë botën, duke zëvendësuar disa dhe duke plotësuar të tjerat. Ne...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 24 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.3 lekë dhe shitet me 93.2 lekë. Euro, blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga...

LAJMET E FUNDIT