17.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Politikë

Ç’po i thotë Monika-Flamurit? Dy deputetët e opozitës pëshpëritin vesh më veshte Komisioni Ligjeve

Momente pikante kanë kapur lentet e aparatit fotografik në Kryesinë e Kuvendit. Teksa Altin Dumani po bën raportin vjetor të punës së SPAK, deputetët opozitarë...

Kryebashkiakja e Roskovecit dhe kryebashkiaku i Libohovës në SPAK

Kryetarja e bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi është paraqiturparaditen e sotme në SPAK. Ajo është paraqitur para pak minutash në Prokurorinëe Posaçme, ndërsa sipas...

Shqipëria ka 132 parti politike, shumica pa adresë, në 2023 morën 3.3 mln euro

TIRANË- Shumica e partive politike në vend nuk kanë adresa të sakta e për rrjedhojë, asnjëherë nuk bëhen pjesë e auditimeve të planifikuara nga...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, deputeti Xhafa: Më vjen keq që përdor viktimën, faji i bandave që drejtonin fushatën e PS! Reagon Felaj

Vrasja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 2021, u rikthye në vëmendje përmes një deklarate nga nënkryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj e cila kërkoi...

Elbasan/ Drejtues të partive të djathta diskutojnë për organizimin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Mbasditen e sotme në Elbasan Opozita e Bashkuar ka organizuar mbledhjen e shtabit organizativ të Qarkut Elbasan, ku marën pjesë shumica e liderëve të...

Takimi në Athinë, motra e Mitsotakis “kërcënon” Ramën: Ne kemi ndikim më shumë tek emigrantët shqiptarë se ka ai

Dora Bakoyanis, politikania e njohur greke dhe motra e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis ka komentuar takimin e mbajtur nga Edi Rama të dielën me emigrantët...

“Marrëdhëniet me Greqinë kanë një ngërç”, Rama flet për vizitën në Athinë dhe takimin me emigrantët

Kryeministri Edij Rama u shpreh se marrëdhënia personale me kryeministrin e Greqisë janë shumë të mira, ndërkohë që në marrëdhënien institucionale ka një ngërç. “Raportet...

Nuk ndalen dorëheqjet në PD e Bashës, Bjanka Çopja tërhiqet nga të gjitha funksionet politike

Këshilltarja e Këshillit Bashkiak Bjanka Çopja ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet partiake të PD Elbasan, (fraksioni i Lulzim Bashës). Si një anëtare...

Rama mesazh homologut Mitsotakis nga Athina: Të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë!

ATHINA- Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me emigrantët shqiptarë në Athinë, në përfundim të fjalës së tij i dha edhe një mesazh kryeministrit grek...

Rama nga Athina: Asnjë etniku grek nuk i është mohuar e drejta në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama, ka ftuar të gjithë greket që jo vetëm të pushojnë në Shqipëri, por edhe të investojnë. Në fjalën e tij para...

LAJMET E FUNDIT