15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Sport

Miqësoret e moshave/ Shqipëria U-17 luan ndeshjen e parë me Malin e Zi

Kombëtarja U-17 luajti pasditen e sotme ndeshjen e parë miqësore ndaj Malit të Zi. Në takimin e zhvilluar në Podgoricë, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri...

Trajneri brazilian i kombëtares bëhet ‘lushnjar’/ Silvinjo betohet si ‘Qytetar Nderi’ në Lushnje

  Trajneri brazilian i kombëtares kuqezi mund të konsiderohet edhe shqiptar tashmë, pasi ka marrë pasaportën tonë si banor i qytetit të Lushnjës, ku i...

E papritur/ Lojtari i Real Madrid tërhiqet nga futbolli, befason me letrën e tij

Të gjithë prisnin pa padurim për të kuptuar të ardhmen e Toni Kroos, ku do të vijonte karrierën, por në mënyrë të papritur, ylli...

“Euro2024”, 40 legjionarët që presin një ftesë nga Sylvinho

Me Sylvinho-n në stol, Shqipëri jo vetëm siguroi një biletë për herë të dytë në një turne madhorë si Evropiani, por tekniku brazilian shtoi...

Egnatia eliminon Vllazninë dhe shkon në finale për titullin kampion

Egnatia mban të gjallë ëndrrën titull duke siguruar një biletë për në finalen e madhe. Pas suksesit në Kupë, Egnatia vë në jetë një...

Portieri i Kombëtares Shqiptare Etrit Berisha bëhet baba për herë të parë

Portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha është bërë baba për herë të parë. Lajmi i ëmbël është bërë me dije nga vetë Etriti, i...

Zyrtare/ FK Ballkani kampion i Kosovës për herë të tretë radhazi, Ilir Daja shkruan historinë në futboll

Ballkani është kampioni i Kosovës në futboll për vitin e tretë radhazi. Kur duhet edhe një javë nga fundi i sezonit të rregullt në...

Futbollisti merr përpara arbitrin anësor dhe e përplas në fushë!

ANGLI - Një situatë e pazakontë është parë në një ndeshje futbolli kur një futbollist e rrëzoi arbitrin në tokë. Videoja e publikuar disa...

Përmbytjet me 149 të vdekur dhe 108 të zhdukur, Brazili merr vendimin drastik për futbollin

Përmbytjet kanë pushtuar Brazilian dhe situata ka qenë mjaft e rëndë në vend. Për këtë është vendosur dhe pezullimi i futbollit për dy javët e...

Forbes publikon listën e sportistëve më të paguar për 2024!

ANGLI - Edhe një herë futbolli del në skenë si sporti dominues në listën e sportistëve më të paguar në vitin 2024. Në publikimin...

LAJMET E FUNDIT