10.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Aktualitet

Vrasja e Behar Sofisë, Prokuroria jep pretencën për 5 të pandehurit

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 127 vite burg për 5 të pandehurit që akuzohen për  vrasjen e  Behar Sofia në 25 shkurt ...

Kontrabandë me bagëti të trasha, vihet në pranga 62-vjeçari në Prrenjas

Konstatohet dhe goditet një rast i kontrabandimit të bagëtive të trasha, nga Maqedonia e Veriut, me qëllim tregtimin. Policia konfirmon se është arrestuar në flagrancë...

Mbahet në Peqin panairi i gjelit të detit,fermerët kërkojnë mbështetje për ta vijuar traditën

Nga Entela Duka Ndonëse me numër dukshëm më të ulët fermerësh dhe gjela deti, as këtë vit Panairi i Gjelit të Deti nuk i mungoi...

Infrastruktura rurale e degraduar/Në dy fshatrat Bujaras-Kodër Bujaras banorët vuajnë mungesën e rruges që prej 33-vitesh

Nga Entela Duka Në Qarkun e Elbasanit infrastruktura rrugore paraqitet problematike.Vonesa në ndërhyrje  shumë rrugë i ka degraduar, duke u shndërruar në rrezik potencial për...

Zbulohet në Fushë Kuqe një baze e grupeve kriminale:Sekuestrohen targa të vjedhura, tritol e veshje kamuflazhi

Një bazë ku grupet kriminale furnizohesh me mjete të ndryshme është zbuluar nga policia në Fushë Kuqe të Kurbinit ndërsa në në pranga ka...

Shokon Klodiana Lala: Liridona dinte diçka të errët për Naimin, nuk është histori parash

Gazetarja Klodiana Lala, e ftuar në emisionin “Open” ka zbuluar detaje të reja rreth ngjarjes së rëndë që ndodhi në Kosovë, ku Naim Murseli...

Merr flakë shtëpia në Dropull, lëndohet 55-vjeçari

Policia bën me dije se një shtëpi, mëngjesin e sotëm, është përfshirë nga flakët. Si pasojë shtetasi Dh. K., 55 vjeç, është dëmtuar lehtë....

Zhduket prej 4 ditësh 24-vjeçari shqiptar në Rumani

Një 24-vjeçar me origjinë shqiptare, Geri Hoxha, është zhdukur pa gjurmë në qytetin Oradea, në veri-perëndim të Rumanisë. Policia njofton se 24-vjeçari doli nga...

DETAJI që tradhtoi Naim Murselin në varrimin e Liridona Ademit

KOSOVË-Vrasja e Liridona Ademit në Prishtinë, ngjarje për të cilën akuzohet bashkëshorti Naim Murseli si organizator, tronditi mbarë opinionin publik. Vrasja ishte organizuar si...

Familja ndan lajmin/Vdes aktori i njohur Mirush Kabashi

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet...

LAJMET E FUNDIT