21.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

web elbasanion

Lija e majmunëve, OBSH: Transmetimi i virusit mund të ndalet

Është e mundur të frenohet transmetimi i rasteve të lisë së majmunëve në vendet ku sëmundja nuk është endkemike. Kështu deklaroi Maria Van Kerkohve, drejtuese...

FMN zbardh skemën: Si të zbulohen dhe taksohen shqiptarët e pasur që depozitojnë në parajsat fiskale

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi së fundmi një dokument që orienton Shqipërinë se si mund të luftojë informalitetin nëpërmjet administrimit fiskal, duke sofistikuar mënyrat për...

Të duruarit të fituarit/ 3 shenjat që kjo shprehje iu shkon më mirë

  Demi: Të lindurit në këtë shenjë janë dëgjues shumë të mirë. Ju mund t’u mbini në derë në çfarëdolloj ore dhe t’u flisni për çdo...

Nga temperaturat 32°C te rrebeshët e shiut, si parashikohet moti për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë duke sjellë mot të kthjellët dhe të...

Si do të mbyllet java për shenjat e Horoskopit? Mësoni parashikimin e yjeve për këtë të premte

Dashi-Mundohuni që të mos i dilni kundër dikujt, pasi keni shumë gjëra për të menduar dhe acarimi i mëtejshëm nuk do ju sjellë asnjë...

Prishen 4 semaforët tek “Teatri Skampa” Elbasan

Ditën e sotme pranë Teatrit Skampa në Elbasan janë prishur 4 semaforë. Kjo gjendje ka krijuar një kaos tek kalimtarët dhe automjetet në mungesë të...

Njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria mbete në ndikimin e motit të kthjellët dhe kalime të lehta vranësirash ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore....

Temperaturat të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat...

Policia tha se njëri nga të rinjtë u bllokua në inerte

Për rrethanat e aksidentit të një dite më parë ku humbën jetën dy të rinj policia lokale jep pak detaje. Sipas tyre kamioni do ti nënshtrohet...

Presidenti i ri/ PS propozon datën 23 maj për raudin e dytë në Parlament

Në konferencën e kryetarëve PS propozoi që raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Repulikës, të mbahet ditën e hënë, 23...

Latest news

- Advertisement -spot_img