16.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Rajoni

Befason analisti në emisionin e Arjan Çanit: Gjeneralët e Kosovës kanë qenë kriminelë lufte, njëlloj si Mlladiçi e Radoiçiçi

Shpendi Gashi, një ish-pedagog në Universitetin e Tiranës, ka bërë një deklaratë skandaloze në emisionin e moderatorit Arjan Çani, ku ishte i ftuar në...

Prishtina proteston për vrasjen 21 vjeçares

Dhjetëra qytetarë marshuan të hënën pasdite në qendër të kryeqytetit të Kosovës, Prishtinë, duke bërë thirrje për ofrimin e sigurisë...

Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet. Në listë edhe himarioti tjetër, Pirro Dhima

Kryetari i Partisë Demokracia e Re, njëkohësisht kryeministri i Greqisë, Qirjako Miçotaqis ka vendosur të kandidojë dy shqiptarë nga Himara për eurodeputet në Parlamentin...

E rëndë, sherr mes vëllezërve në Prishtinë, plagoset njëri prej tyre

Konfliktet mes vëllezërve në familjet shqiptare në kosovë, shpesh përfundojnë me sharje e ofendime ndaj njëri-tjetrit. Ata madje me raste eskalojnë në kërcënime e përleshje...

Përplasje me armë mes dy grupeve në Gjakovë

Ditën e djeshme, rreth orës 20:19, Raportohet një përleshje me armë mes bandave në Gjakovë. Policia e Kosovës, ka njoftuar për një përleshje me...

FOTO/ Vrau ish-bashkëshorten dhe plagosi vëllain e saj 15 vjeçar, del para gjykatës autori i ngjarjes së rëndë

Valon Aliu i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes 21 vjeçare ditën e djeshme, ka dalë para gjykatës themelore te Ferizajt ku do t’i caktohet...

Ministrat Balla e Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen për lehtësimin e lëvizjes në 9 muaj në vit në pikat kufitare

Qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Morinës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve të vitit...

Lëkundje të forta tërmeti në Evia të Greqisë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 05:23 të mëngjesit të së shtunës në Evia. Epiqendra e tërmetit ndodhej...

E trishtë! Fundoset gomonia me emigrantë në ujërat greke, humbin jetën 3 fëmijë

GREQIA- Një ngjarje tragjike është regjistruar në ujërat greke, ku një gomone që transportonte emigrantë të paligjshëm është fundosur. Mediat vendase raportojnë se si...

Humbin jetën në aksident dy 25-vjeçarë në Kosovë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Leposaviç. Si pasojë dy të rinj të moshës 25-vjeçare kanë humbur jetën. Mediet në Kosovë...

LAJMET E FUNDIT