21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Kosovë

Gëzuar 7 Marsin! Historia dhe simbolika e ditës së mësuesit shqiptar

Në vende të ndryshme të botës festohet Dita e Mësuesve. Ditë që i kushtohet punës dhe vlerësimit të figurës së mësuesve. Por data kur...

“Duam të vijmë në Kosovë t’i çojmë lule mamit”/ Vëllai i Liridoës takon fëmijët e së ndjerës pas një kohe të gjatë

Leonard Ademaj, vëllai Liridona Ademajt e cila është vrarë pabesisht nga bashkëshorti i saj ka takuar dy fëmijët e motrës së ndjerë pas një...

E rëndë në Prishtinë/ Dy vajzat rrahin babanë, 65-vjeçari kërkon ndihmën e Policisë

Ditën e djeshme, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në rrugën ‘Viktor Majer’ në Prishtinë, ku dy vajza po dyshohen se...

U godit nga 2 të mitur, ndërron jetë 4-vjeçarja në Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjakovë të Kosovës. Një vajzë 4-vjeçare një ditë më parë, pasi u godit nga dy fëmijë të...

Doganat bllokojnë 34 400 cigare elektronike kontrabandë në Portin e Durrësit/ Ngarkesa nga Italia do shkonte në Kosovë

Një sasi prej 34 mijë copë cigare elektronike e nisur nga Italia me destinacion përfundimtar Kosovën është bllokuar  nga doganat në Portin e Durrësit. Ngarkesa, në...

Këto janë çmimet dhe dhuratat që përfituan finalistët e ‘BBVK’

Mbrëmja e së premtes shënoi natën finale të spektaklit më të ndjekur ‘BBVK’. Fitues i këtij programi ishte Lumbardh Salihu, i cili përfitoi një...

Sulmohen me gurë dy autobusë të Kosovës në Serbi

Dy autobusë me targa të Kosovës janë sulmuar me gurë ne Serbi. Mediat në Kosovë raportojnë se nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme...

E pabesueshme/ Serbët “kthejnë pllaken”: Dhjetëfishohen aplikimet për pasaportën e Kosovës

Liberalizimi i vizave ka nxitur interesin e serbëve lokalë për t’u pajisur me pasaporta të Republikës së Kosovës. Sipas mediave në Prishtinë, që prej 1...

Ngjarje tronditëse në Serbi: Arrestohet babai 45-vjeçar, dyshohet se përdhunonte prej vitesh vajzën e tij të mitur

Një 45-vjeçar është arrestuar nga policia e Serbisë ditën e sotme pasi dyshohet se abuzuar seksualisht me vajzën e tij që në moshën 6-vjeçare,...

Përgjimet në ‘SKY ECC’ ‘fundosin’ grupin kriminal në Shkup, akuzohen edhe për vrasjen e shqiptarit Shyqyri Beu në 2020

Policia e Maqedonisë së Veriut e mbështetur nga Europoli dhe policinë e disa shteteve të tjera, në bashkëpunim me prokurorinë e vendit, ka arrestuar...

LAJMET E FUNDIT