21.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

web elbasani on

Lija e majmunëve, OBSH: Transmetimi i virusit mund të ndalet

Është e mundur të frenohet transmetimi i rasteve të lisë së majmunëve në vendet ku sëmundja nuk është endkemike. Kështu deklaroi Maria Van Kerkohve, drejtuese...

Të duruarit të fituarit/ 3 shenjat që kjo shprehje iu shkon më mirë

  Demi: Të lindurit në këtë shenjë janë dëgjues shumë të mirë. Ju mund t’u mbini në derë në çfarëdolloj ore dhe t’u flisni për çdo...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, viziton sot Shqipërinë

TIRANË- Kryediplomati grek Nikos Dendias do të vizitojë sot vendin tonë. Dendias pritet të takohet me homologen Olta Xhaçka dhe më pas në orën...

Si do të mbyllet java për shenjat e Horoskopit? Mësoni parashikimin e yjeve për këtë të premte

Dashi-Mundohuni që të mos i dilni kundër dikujt, pasi keni shumë gjëra për të menduar dhe acarimi i mëtejshëm nuk do ju sjellë asnjë...

Prishen 4 semaforët tek “Teatri Skampa” Elbasan

Ditën e sotme pranë Teatrit Skampa në Elbasan janë prishur 4 semaforë. Kjo gjendje ka krijuar një kaos tek kalimtarët dhe automjetet në mungesë të...

Kraja raporton te “Ligjet”: Kemi rritje të personave nën hetim dhe të dënuarve

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka paraqitur raportin vjetor për vitin 2021 të institucionit që ai...

Ndahet nga jeta në moshën 37-vjeçare aktorja e njohur, disa ditë para ditëlindjes

Aktorja e “The World Turns”, Marnie Schulenburg, ka ndërruar jetë në moshën 37-vjeçare. Ajo vuante nga kanceri i gjirit dhe duket se nuk ja...

Famë dhe para, 5 shenjat më të suksesshme të Horoskopit

Dashi                                               ...

Temperaturat të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat...

Policia tha se njëri nga të rinjtë u bllokua në inerte

Për rrethanat e aksidentit të një dite më parë ku humbën jetën dy të rinj policia lokale jep pak detaje. Sipas tyre kamioni do ti nënshtrohet...

Latest news

- Advertisement -spot_img