21.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

portali elbasanion

Temperatura deri në 32 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë mbetet nën dominimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta përgjatë gjithë 24-orëshit. Kjo situate meteorologjike do të vijojë deri në...

FMN zbardh skemën: Si të zbulohen dhe taksohen shqiptarët e pasur që depozitojnë në parajsat fiskale

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi së fundmi një dokument që orienton Shqipërinë se si mund të luftojë informalitetin nëpërmjet administrimit fiskal, duke sofistikuar mënyrat për...

Të duruarit të fituarit/ 3 shenjat që kjo shprehje iu shkon më mirë

  Demi: Të lindurit në këtë shenjë janë dëgjues shumë të mirë. Ju mund t’u mbini në derë në çfarëdolloj ore dhe t’u flisni për çdo...

Ukraina i jep fund marrëveshjes tatimore me Rusinë

Parlamenti i Ukrainës ka votuar për t’i dhënë fund një marrëveshjeje të taksimit të dyfishtë me Rusinë, e cila kishte qenë në fuqi që...

Nga temperaturat 32°C te rrebeshët e shiut, si parashikohet moti për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë duke sjellë mot të kthjellët dhe të...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, viziton sot Shqipërinë

TIRANË- Kryediplomati grek Nikos Dendias do të vizitojë sot vendin tonë. Dendias pritet të takohet me homologen Olta Xhaçka dhe më pas në orën...

Kraja raporton te “Ligjet”: Kemi rritje të personave nën hetim dhe të dënuarve

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka paraqitur raportin vjetor për vitin 2021 të institucionit që ai...

Eurovizioni 2022: Një mesazh për paqen, më tepër se sa një fitore për muzikën

Me siguri edhe ju jeni mërzitur që Shqipëria nuk u kualifikua në finalen e këtij evenimenti muzikor. Pavarësisht debateve të lindura mbi performancën e...

Famë dhe para, 5 shenjat më të suksesshme të Horoskopit

Dashi                                               ...

Blindohet Elbasani. SPAK lëshon 32 urdhër arreste për persona të rrezikshëm

Aksion blic në disa qytete të vendit! Struktura e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka lëshuar në total 32 urdhër-arrestesh e në kuadër...

Latest news

- Advertisement -spot_img