7.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

elbasan

Serentis Terapi: Sfidojmë brishtësinë e mëndjes, të shkëlqejmë me maksimumin e potencialit tonë

Elbasanion starton nje rubrike qe i kushtohet sherbimeve sociale dhe institucioneve te edukimit ne qarkun e Elbasanit. Në këtë rubrikë do të kenë mundësinë...

Anxhelo Duhanxhiu, një shembull force dhe besimi për të rinjtë shqiptarë

Anxhelo Duhanxhiu ka lindur me aftësi të kufizuara fizike, por karroca me rrota nuk e pengon të ndjekë ëndrrën e tij. Ka dalë mirë...

Sindi Manushi, historia e emigrantes nga Elbasani që u bë kryebashkiake në Itali

Sindi Manushi nga Elbasani u bë e para shqiptare që u vendos në krye të një bashkie në Itali. Tanimë, kryebashkiake e Pieve di...

Aksidentoi një 80-vjeçar në lagjen 28 Nëntori, shoqërohet drejtuesi

Aksidentoi nje 80-vjeçar ne qytet, shoqerohet drejtuesi i mjetit. Rreth orës 12:00, në lagjen "28 Nëntori", automjeti me drejtues shtetasin E. Xh., 34 vjeç,...

Elbasan/ Mashtroi të moshuarit me pension invaliditeti, prangoset tekniku i laboratorit në Qendrën Spitalore

Elbasan- Prangoset tekniku i laboratorit në Qendrën Spitalore të Elbasanit. Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, si rezultat i administrimit të menjëhershëm të...

Mbeten në burg 4 adoleshentët e vrasjes, avokati ka një mesazh për të gjtihë shoqërinë

Avokat Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" pa afat për katër adoleshentët që u përfshinë në konfliktin e 16-majit...

Dhunoi prindërit dhe i kanosi për jetën, arrestohet 34-vjeçari në arrati

Ushtroi dhunë ndaj prindërve të tij dhe i kanosi ata për jetën, në banesë, kapet dhe vihet në pranga 34-vjeçari, i cili dyshohet se...

Një tjetër makinë merr flakë në levizje në Elbasan

lbasan/ Informacion paraprak Rreth orës 17:00, në lagjen "Luigj Gurakuqi", Elbasan, ka marrë flakë gjatë kohës që ka qenë në lëvizje, automjeti tip "Ford", me...

KQZ propozon sanksione për kryebashkiakët e Elbasanit dhe Kamzës

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi shqyrtoi të martën denoncimet për shkeljet gjatë fushatës zgjedhore, duke i propozuar Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosjen...

Luçiano Boçi ka një mesazh dhe disa përgjigje për administratën shtetërore

Të nderuar qytetarë elbasanas që punoni në administratën shtetërore, Jam i vetëdijshëm se ky komunikim ndodh në një çast jo të përshtatshëm, vetëm pak ditë...

Latest news

- Advertisement -spot_img