33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

reshje shiu

Parashikimi i motit për sot/ Reshje shiu në të gjithë vendin

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të gjenerojë shira ku më të dendura shirat do të jenë në zonat perëndimore, herë pas here shirat...

Reshje shiu në Elbasan dhe në të gjithë vendin/ Parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe shira me intensitet mesatar dhe të lartë mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më...

IGJEO paralajmëron përmbytje në Shqipëri/ Këto qarqe mund të rrezikohen

Instituti i Gjeoshkencave paralajmëron qytetarët në Jug të vendit për përmbytjet që mund të ndodhin si pasojë e motit të keq. Në basenin e lumit...

Parashikimi i motit/ Vranësira, shira në të gjithë vendin

Vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë vranësira dhe shira të pakët në veri, në qendër por rrebeshe shiu...

Parashikimi i motit për sot/ Dita nis me diell, por çfarë pritet të na sjellë pasditja?

Territori Shqiptar deri në mesditë paraqitet me kthjellime dhe vranësira te shpeshta, më të dukshme në zonat Veri – Veriperëndimore. Sipas MeteoAlb, orët vijuese pritet...

Parashikimi i motit për ditën e dielë/ Reshje në vend

Ditën e sotme parashikohet të kemi mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshjet priten të jenë prezente në jug të vendit, ndonëse me...

Latest news

- Advertisement -spot_img