E gjeni dot veten? Nga më e mira tek më e djallëzuarat, zbuloni dobësitë e shenjave të horoskopit

Duket se shenjat e horoskopit mund të jenë të klasifikueshme nga shenja më e mirë deri tek ajo më diabolike.

Zbulojmë së bashku se cila është shenja më e mirë dhe ajo më djallëzore e zodiakut.

Ujori

Ujori konsiderohet një nga shenjat më të sjellshme e më të dashura të horoskopit. Urrejnë diskutimet e kota dhe ngritjen e zërit kur është e panevojshme. Nuk i pëlqen të dominojnë dhe janë shumë pozitivë, prandaj i dëgjojnë të tjerët me vëmendje.

Virgjëresha

Personat e kësaj shenje respektojnë jashtë mase të tjerët, edhe pse ndonjëherë i lëndojnë pa shkak. Nëse dikush hyn shumë thellë në jetën e tyre private, do të irritohen dhe të shprehin nervozizëm. Gjithsesi, zakonisht heqin dorë pasi i urrejnë përballjet direkte dhe serioze.

Peshorja

Nëse njihni një Peshore, e dini që janë të qetë, socialë dhe të duruar. Ana e tyre e errët ka të bëjë me faktin se largohen menjëherë nga mjediset që nuk ndihen të mikpritur dhe kthehen në persona të ftohtë.

Shigjetari

Kanë një temperament të mirë, por mos u gënjeni nga kjo. Nervozohen shpejt dhe kur kjo ndodh, nuk hezitojnë të të thonë të gjitha gjërat negative që ke. Mund të hapin probleme për asgjë, por ana pozitive është që nuk preken shumë dhe harrojnë shpejt (gjërat e vogla).

Demi

Ka shumë pak njerëz që janë po aq kokëfortë sa Demi. Kur i ngulitet diçka në mendja, gjejnë çdo mënyrë për t’a arritur. Ndonjëherë dhe me emocione dhe ide djallëzore, kështu që duhet të jemi të kujdesshëm kur i kundërshtojmë. Çfarë nuk pëlqejnë te kjo shenjë është fakti se nuk e pranojnë diçka dhe kur e dinë që e kanë gabim. Por nga ana tjetër, kërkojnë falje kur e ndiejnë të nevojshme ndryshe nga shenjat e tjera që nuk e pëshpërisin dot “më fal”.

Dashi

Zakonisht nuk konsiderohen njerëz gjaknxehtë, por në konflikt madhor është mirë t’i qëndroni larg. Kur kjo ndodh mund të lëndojnë shumë me fjalët, sidomos nëse je person i afërt. Më pas kur qetësohen, logjikojnë dhe pendohen sepse kanë një zemër të mirë.

Luani

Luani është një njeri i ekstremeve, në varësi të ditës- mund të jenë shumë bujar ose mizorë. Adhurojnë t’ju tregojnë se e keni gabim dhe janë autoritarë. Gjejnë gjithnjë arsye që të hapin debate.

Binjakët

Edhe pse kanë karakteristika shumë pozitive, Binjakët bëjnë pjesë e 5 shenjave më të pakëndshme të horoskopit. Kjo ndodh për shkak se në mjedise të njohura janë të sjellshëm dhe të dashur. Gjithsesi, kur diçka nuk shkon siç duhet, shprehin të gjithë emocionet dhe mendojnë se kushdo i vihet kundër. Në këto momente, bëhet i padurueshëm.

Bricjapi

Shumë krenarë, dhe ekzagjerojnë gjithçka. Për më tepër, keqkuptohen shpesh në debate dhe i japin rrjedhës një kthesë dramatike. Kur nuk i pëlqen ose ndihen jo rehat me një situatë, kthehen në të tmerrshëm dhe ankohen te të tjerët.

Peshqit

Personat e kësaj shenje janë thjesht të pakëndshëm. Kalojnë nga një ekstrem në tjetrin dhe janë të paparashikueshëm. Dhe kjo jo në një mënyrë të mirë. Shpesh i surprizojnë të tjerët nga djallëzia dhe jo zemërmirësia. Dhe në rastet kur personi tjetër është fajtor, sigurohen që të vuajnë dënimin, shkruan ‘360 grade’.

Gaforrja

Kur ndihen të lënduar ose të gënjyer, kthehen në persona toksikë që mund të kalojnë limitet me veprimet e tyre. Janë hakmarrës të mëdhenj dhe mizorë. Vendi i dytë i njerëzve “më të këqinj” ju takon ju.

Akrepi

Dhe ja ku arritëm te shenja më e pakëndshme. Shumë prej tyre janë egoistë dhe negativë. Kur mërziten dhe nervozohen, bëni mirë t’i rrini larg sepse janë shumë mizorë dhe ju lëndojnë edhe nëse nuk keni lidhje me problemin. Janë të qetë, por nuk hezitojnë të largohen nga njerëzit që mendojnë se nuk i shtojnë asnjë vlerë jetës së tyre. Urime për vendin e parë!