21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Kuriozitete

Çfarë dëmesh shkakton përdorimi i freskueses në shëndet?

Freskuesja është një pajisje shpëtimtare për ata që nuk kanë mundësi të përballojnë një kondicioner. Kjo pajisje supozohet të na sjellë freskinë e nevojshme...

Bëhen 13 shenja horoskopi. Cila është shenja juaj e re?

Nasa pretendon se ka zbuluar një shenjë të re horoskopi, të cilën e quan Ophiuchus (Ofikius). Si simbol, kjo shenjë horoskopi ka një burrë...

6 Ushqimet që Mbështesin Rigjenerimin e Qelizave

SHËNDET 6 Ushqimet që Mbështesin Rigjenerimin e Qelizave AGROWEB 30 PRILL, 20242 MINUTA LEXIM 3.8K 0 Natyra gjithmonë na jep mjetet e duhura për të luftuar sëmundjet dhe për...

4 efekte pozitive që ka një filxhan kafe në shëndetin tonë

Në vitin 1991 Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e klasifikoi kafenë si një "kancerogjen të mundshëm". Ndërsa pas disa vitesh, ata thanë se "nuk ka...

Rritet madhësia e trurit por ulet koeficienti i inteligjencës, ja çfarë thonë studimet

Një studim i ri ka zbuluar se gjeneratat e reja kanë tru më të madh dhe me kalimin e viteve truri vazhdon të rritet,...

Si të mposhtni plakjen me këto ushqime/ mënyrat për të qëndruar në formë kur vitet kalojnë

Kalciumi Me moshën, ju mund të filloni të humbni më shumë nga ky mineral, sesa merrni. Kjo mund të bëjë që kockat tuaja të thyhen...

Këto janë 4 përfitimet shëndetësore që sjell ecja në shi

Kur bie shi – një shëtitje mund të jetë gjëja e fundit që keni në mendje, por rezulton se ecja në shi ka...

Kjo është shenja më e qetë e horoskopit, që nuk e stresojnë gjërat e vogla

nuk stresohet kurrë për jetën e përditshme. Edhe kur gjithçka rreth tij duket se po shembet ose po shkon keq, ai nuk lejon që...

Çfarë Duhet të Dini Për Pirjen e Kafesë Nëse Vuani nga Aciditeti në Stomak?

Për shumë njerëz, pirja e kafesë në mëngjes është një nevojë dhe domosdoshmëri. Kafeja ofron energji, të hap sytë dhe në varësi të antioksidantëve mund...

Këto janë shenjat e horoskopit për të cilët pamja fizike është më e rëndësishme se personaliteti

Pamja fizike është e rëndësishme për shumë njerëz kur mendojnë për personin me të cilin duan të jenë në një lidhje, por shpesh nuk...

LAJMET E FUNDIT