13.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Kuriozitete

Çudisin prindërit në Koplik,i dërgojnë letër mësuesit të anglishtes : Mos i vërë nota të këqija djalit sepse as ne….

Një letër dhënë në dorë nga nxënësi i tij mësuesit të Anglishtes në një shkollë të Koplikut ka çuditur këtë të fundit. Prindërit e nxënësit...

E pabesueshme në Indi! Doktori i inatosur largohet në mes të operacionit sepse nuk i shpërbenë çaj

Një histori pothuajse e pabesueshme ka ndodhur në Indi, kur një mjek doli nga një operacion sepse ishte i zemëruar që nuk i shërbenin...

Këshillat që duhet të ndiqni nëse shkoni për herë të parë në plazh me beben tuaj

Pushimet e verës për prindërit e rinj, të cilët kanë një bebe të porsalindur janë një sfidë jo pak e rëndësishme. Shpesh përballë kësaj...

Sa Zgjat Helmimi nga Ushqimi? Shenjat e Para që Duhet të Dini

Helmimi nga ushqimi mund të jetë një sëmundje e keqe, por lajmi i mirë është se në shumicën e rasteve kalon pa trajtim. Mund...

Si ushqehet Brad Pitt? Ai është 60 vjeç dhe duket si një 30-vjeçar

Brad Pitt së shpejti mbush 60 vjeç dhe duket si një djalë i ri. Shumëkush e ka vënë re se aktori së fundmi ka punuar...

Goli i futbollistit elbasanas për kombëtaren shpallet më i bukuri i raundit te Euro 2024

Goli i Kristjan Asllanit kundër Ishujve Faroe është shpallur goli më i bukur i këtij raundi takimesh për eliminatoret kualifikuese Euro 2024. “Goditja brilante e...

Shuma marramendëse, sa merr Luizi për një performancë?

Luiz Ejlli arriti të kthehej në fenomen me eksperiencën e tij në Big Brother VIP, ku fitoi edhe çmimin e madh prej 100 mijë...

Ja sa here duhet bërë dush në javë sipas mjekes dermatologe

Sa herë në javë duhet të bëjmë dush? Jo shumë shpesh thonë dermatologët. Dr. James Hamblin shprehet se larja e përditshme nuk i bën...

Studimi: Të punosh katër ditë në javë është e mirë për shëndetin mendor

Përfitime të konsiderueshme për shëndetin mendor të punonjësve, pa dëmtuar produktivitetin e kompanive, është të punojnë katër ditë siç tregohet nga aplikacioni i provës...

Shenjat e Horoskopit që nuk thonë kurrë “JO”

eni nga ata njerëz që nuk mund të refuzoni favoret e të tjerëve? Ndiheni keq nëse refuzoni një dalje që ju sugjeruan dhe sa...

LAJMET E FUNDIT