Bëhen 13 shenja horoskopi. Cila është shenja juaj e re?

Nasa pretendon se ka zbuluar një shenjë të re horoskopi, të cilën e quan Ophiuchus (Ofikius). Si simbol, kjo shenjë horoskopi ka një burrë i cili mban një gjarpër në dorë.

Sipas NASA, Ofikius, përkon me të lindurit gjatë periudhës 29 nëntor dhe 17 dhjetor. Sipas studimit, kjo shenjë lidhet me kalendarin e babilonasve. Me shtimin e kësaj shenje, do të ndryshohen datat e të gjitha të tjerave.

Kalendari i ri me 13 shenja do të ndryshojë në këtë mënyrë:

Bricjapi 20 janar-15 shkurt
Ujori 16 shkurt-11 mars
Peshqit 12 mars-18 prill
Dashi 19 prill- 13 maj

Demi 14 maj-21qershor
Binjakët 22qershor- 20 korrik
Gaforrja 21korrik-10 gusht
Luani 11gusht-16 shtator

Virgjëresha 17 shtator-30 tetor
Pershorja 31 tetor-23nëntor
Akrepi 24 nëntor-29 nentor

Ofikius 30 nëntor-17 dhjetor
Shigjetari 18 dhjetor-20 janar