21.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

elbasanion

Luçiano Boçi: Inceneratori duhet te fiket

Nga Luçiano Boçi E ashtuquajtura afera e Inceneratorëve nisi në Elbasan. Ishte viti 2014. Nisi këtu, sepse Elbasani konsiderohej një mjedis i vdekur, një trup...

Rusia ligj për kompanitë që vendosin të largohen nga vendi

Rusia po planifikon vendosjen e një ligji të ri që do t'i lejojë asaj të kontrollojë kompanitë perëndimore mbyllin aktivitetin e tyre atje. Ligji i...

Ana e errët e influencuesve në mediat sociale

A i ndiqni influencuesit në rrjetet sociale? I kontrolloni gjithnjë postimet e tyre? A mendoni se po shpenzoni shumë kohë, apo se jeni të fiksuar pas kontrollit të llogarive...

Vazhdon “Plumbi i Artë”, policia në Elbasan kontrolle për kapjen e miqve të Talo Çelës

Vijojnë kontrollet e imtësishme në Elbasan nga forcat Shqiponja në kuadër të operacionit “Plumbi i Artë”. Aktualisht policia ka ngritur pika kontrolli në të gjitha...

Temperatura deri në 32 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë mbetet nën dominimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta përgjatë gjithë 24-orëshit. Kjo situate meteorologjike do të vijojë deri në...

Ukraina i jep fund marrëveshjes tatimore me Rusinë

Parlamenti i Ukrainës ka votuar për t’i dhënë fund një marrëveshjeje të taksimit të dyfishtë me Rusinë, e cila kishte qenë në fuqi që...

Nga temperaturat 32°C te rrebeshët e shiut, si parashikohet moti për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë duke sjellë mot të kthjellët dhe të...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, viziton sot Shqipërinë

TIRANË- Kryediplomati grek Nikos Dendias do të vizitojë sot vendin tonë. Dendias pritet të takohet me homologen Olta Xhaçka dhe më pas në orën...

Si do të mbyllet java për shenjat e Horoskopit? Mësoni parashikimin e yjeve për këtë të premte

Dashi-Mundohuni që të mos i dilni kundër dikujt, pasi keni shumë gjëra për të menduar dhe acarimi i mëtejshëm nuk do ju sjellë asnjë...

Prishen 4 semaforët tek “Teatri Skampa” Elbasan

Ditën e sotme pranë Teatrit Skampa në Elbasan janë prishur 4 semaforë. Kjo gjendje ka krijuar një kaos tek kalimtarët dhe automjetet në mungesë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img