33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

moti

Temperatura deri në 32 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë mbetet nën dominimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta përgjatë gjithë 24-orëshit. Kjo situate meteorologjike do të vijojë deri në...

Nga temperaturat 32°C te rrebeshët e shiut, si parashikohet moti për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë duke sjellë mot të kthjellët dhe të...

Temperaturat të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat...

Parashikimi i motit për sot/ Kthjellime dhe vranësira në vend

Vendi ynë paraqitet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferik për gjatë gjithë ditës, duke sjell alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, sipas MetoAlb. Herë...

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në pjesën më të madhe të ultësirës perëndimore dhe kalime të pakta të vranësirave parashikohet të ketë...

Parashikimi i motit për sot, rriten temperaturat

Moti sot do të jetë i qëndrueshëm dhe do të sjellë kthjelime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe në zonat e ulëta. Gjithashtu, ...

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për sot

Territori Shqiptar deri në orët e mesditës dhe pasdites do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, ku më të dukshme vranësirat...

Reshje të herëpashershme/ Njihuni me parashikimin e motit

Sipas MetoAlba, moti sot do të jetë I paqëndrueshem duke sjellë vranësira të shumta. Pritet që vranësirat herë pas here të zhvillohen duke gjeneruar reshje...

Vranësira, reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit në vend

Paraditja do të karakterizohet nga kthjellimet dhe kalime vranësirash, që do të prekin më së shumti zonat Jugore, sipas MetoAlb. Në vijim vranësirat do të...

Vranësira dhe rritje të temperaturave/ Parashikimi i motit për sot

Paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime vranësirash. Kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonën e ulët, ndërsa vranësirat do të...

Latest news

- Advertisement -spot_img