21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Teknologji

Ky është droni më i shpejtë në botë

Babë e bir nga Afrika e Jugut krijuan dronin më të shpejtë në botë, me një shpejtësi mesatare maksimale prej 480.23 km/h. Luke Bell dhe...

Tani mund të flisni me ChatGPT-në ndërsa përdorni aplikacione të tjera

Më shumë se një vit më parë, OpenAl prezantoi chatbot-in me Inteligjencë Artificiale (Al), ChatGPT, për iPhone, dhe që nga ajo kohë vazhdimisht nxjerr...

WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

Raporti i fundit që përfshin një sërë funksionesh të reja, ka vendosur përfundimisht se t’u jap dritën e gjelbërt këtyre veçorive. Bëhet e ditur se,...

Kodi sekret, çfarë kuptimi ka nëse merrni mesazhin “14643” në WhatsApp

Numri 14643 është shpërndarë prej disa kohësh në TikTok dhe WhatsApp. Ai u dërgohet miqve, të afërmve dhe pak prej tyre e dinë se...

Një truk që pak e dinë ju tregon nëse dikush po hyn fshehurazi në llogarinë tuaj në Facebook

Kurrë më shumë se sa tani nuk ka qenë e rëndësishme për ne ruajtja e privatësisë dhe e sigurisë në internet. Përkundër të gjitha paralajmërimeve...

Mesazhet e dyshimta ne telefonat tanë, flet eksperti i IT: Mashtrimet online, synojnë të…

Ditëve të fundit mesazhe nga numra me prefiks nga jashtë, por edhe përmes adresave të emailit kanë mbërritur në telefonat e shqiptarëve. Një pjesë...

EBay paguan 3 milionë dollarë gjobë, ja pse

EBay ka rënë dakord të paguajë një gjobë prej 3 milionë dollarësh për të zgjidhur akuzat për kërcënim kundër blogerëve kritikë ndaj kompanisë. Sipas dokumenteve...

TikTok ndryshon “rregullat e lojës”, promovon video më të gjata

Kur TikTok u ngrit në vitin 2020 – me klipe të shkurtra vallëzimi ose komedi duke ofruar argëtim shumë të nevojshëm për shumë përdorues...

LAJMET E FUNDIT