31.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Kronike

Vrau Alma Qevanin, Gjykata Elbasan dënon me burg përjetë Tefik Tashin

Vrau Alma Qevanin, Gjykata Elbasan dënon me burg përjetë Tefik Tashi. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan ka regjistruar...

Vrau kamerierin e dashur të Elbasanit, Gazment Kurmaku, Prokuroria e Elbasanit kërkon 20 vite burg për Erjon Llapushin

ELBASAN- Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar 20 vite burg në total për Erjon Llapushin, i cili vrau në Elbasan një kamarier pas sherrit për...

Gjendet i vdekur në arë shqiptari në Greqi

Një ngjarje e rëndë ëshë regjistruar në Greqi ku ka humbur jetën një 45-vjeçar shqiptar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mesditën e së martës...

Mbytet aksidentalisht në lumë një 13-vjeçar

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Mjedë të Vaut të Dejes ku mësohet se një 13-vjeçar është mbytur aksidentalisht në lumin Drin....

EMRAT/ Kush është 24-vjeçari që u vra në Fierzë, autori qëlloi me thikë dhe vëllain e tij

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e djeshme, në Fierzë të Tropojës. Policia ka identifikuar 24-vjeçarin që...

E trishtë! Ndahet nga jeta 25-vjeçari shqiptar në Gjermani

Ndahet nga jeta 25-vjeçari shqiptar në Gjermani. Val Zukaj, nga Belegu i Deçanit në Kosovë, ka ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare, pasi...

Qëllohet me 8 plumba 22-vjeçari shqiptar në Greqi. Emri

GREQI- Të paktën 8 plumba janë qëlluar në drejtim të makinës me të cilën udhëtonte një 22-vjeçar shqiptar në Greqi në Peristeri. Sipas mediave,...

E trishtë! Vr*asja e 23-vjeçarit në Fier, bashkëjetuesja e vik*timës priste një fëmijë nga ai

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e së premtes në Fier, ku Xhuliano Miho vrau me thikë 23-vjeçarin Xhimi Bakaj, bashkëjetuesin e ish-bashkëshortes së...

18-vjeçari aksidenton me vd*ekje me makinë 8 vjeçaren në Gjirin e Lalëzit

Një aksident ka ndodhur në Gjirin e Lalëzit mbrëmjen e sotme. Sipas informacioneve paraprake, një automjet ka përplasur një fëmijë teksa po kalonte njërin krah...

Tragjike në Itali! Bie nga skela, humb jetën sportisti dhe biznesmeni shqiptar në Itali. Emri

ITALI- Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e djeshme në qytetin italian San Severino Marche. Amarildo Dedja, djali me origjinë shqiptare, i cili jetonte...

LAJMET E FUNDIT