33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

shkolla

Elbasan/ 71% e të rinjve 14-15 vjeç e shikojnë të ardhmen jashtë Shqipërisë në 5 vitet e ardhshme

Nga Ornela Shyti “Objektiv madhor i qeverisë shqiptare mbetet që kapitalin njerëzor që ka Shqipëria ta orientojë në zhvillimin e vendit, ku një pjesë të...

Mbyllja e shkollave nga i ftohti, Zhupa: Dështim i qeverisë në krijimin e kushteve minimale si ngrohja

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e ministrisë së Arsimit për mbylljen e shkollave për 3 ditë, javën që vjen, për shkak të...

Habit vogëlushja nga Gramshi me pikturën për Ismail Qemalin/Cilët janë piktorët e vegjël nga Elbasani në konkursin “Shqipëria ime”

Kjo është piktura e realizuar nga Ersa Shtylla, klasa 9, shkolla "Xhezar Meçi", Gramsh. Ndërkohë në vazhdim do të ndiqni disa punime nga nxenes te...

Kryeministri Rama me gjimnazistët e Elbasanit: Kërkuat gjera që ne i dijmë

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Elbasan ku është takuar me nxënës të gjimnazeve të qytetit. Kreu i qeverisë dëgjoi problematikat e tyre, ndërsa...

Ministria e Shëndetësisë merr vendimin: Jo më çokollata e patatina, nxënësve do u ndalohen këto ushqime

Ministria e Shëndetësisë dhe Arsimit do të ndalojnë reklamimin e ushqimeve të pashëndetshme në mjediset e institucioneve arsimore. Synimi i këtij vendimi është lufta...

Elbasan/Ja shkolla 9-vjeçare pa xhama dhe me probleme në kanalizimin e ujërave të zeza

Gjatë ditëve të para të fillimit të këtij viti shkollor, pranë “Shkollës 9-vjeçare Kajan” u shpua me sondë një pus, nga i cili nuk...

Shkolla në Elbasan/ Nxënësit: “Nuk kuptojmë mësimet, por përpiqemi”

Në qytetin e Elbasanit ka një rënie të madhe të numrit të nxënësve në shkolla dhe kopshte. Nga 115 shkolla(qendër, publike, jopublike dhe vartëse),...

Tërmeti u shkatërroi shkollën, nxënësit disa kilometra udhëtim për të zhvilluar mësim

Për të dytin shtator shkolla  9-vjecare në në njësinë administrative “Tregan ” në bashkinë  Elbasan nuk hap dyert për të mirëpritur nxënësit e saj....

Lajmi i fundit në Elbasan dhe FOTO/ Hidhet një person nga tarraca pranë shkollës “Qamil Guranjaku”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan. Mësohet se një person është hedhur nga tarraca në afërsi të shkollës “Qamil Guranjaku”. Në foton...

Latest news

- Advertisement -spot_img