15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Ekstra

Ish-drejtuesi i Sigurimit tregon takimin me Ramiz Alinë: I thamë 3 muaj para, ta heqim bustin e Enverit me argumentin se do ndërtojmë postën

Ramiz Alia nuk donte ta pranonte që busti i Enver Hoxhës do të rrëzohej dhe nuk dha asnjë direktivë se si të shmangej përgjakja....

Tri zakone të mëngjesit që përmirësojnë punën dhe lumturinë tuaj

Shkencëtarët dhe CEO-t njësoj kanë lavdëruar përfitimet e vendosjes së një rituali në mëngjes herët për të nisur ditën. Por mëngjeset janë të vështira....

Flet vajza që u martua me partneren e saj: “Ky është vetëm fillimi”

Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat Alba Ahmetaj...

Pamje mahnitëse! Meteori blu ndriçon qiellin në Spanjë dhe Portugali. Video

Një meteor besohet se është parë nga banorët në të gjithë Portugalinë dhe në Spanjë mbrëmjen e së shtunës (18.5.2024), një fenomen i kapur...

Nuk e keni imagjinuar por farat e pjeprit janë magjike për organizmin

Tuli i pjeprit është mjaft freskues dhe i ëmbël dhe me të nuk ke të ngopur. Brendësia e tij është e mbushur me fara të...

Njihuni me kafshët më intelegjente të planetit tonë!

Njerëzit shpesh nxitohen duke u ndjerë shumë të veçantë, sikur nuk ka krijesa të tjera aq inteligjente dhe të afta sa ne. Ne e...

“Nusja e preferuar”, Mbreti Charles i jep titullin e madh princeshës Kate

Mbreti Charles ka njohur shërbimin publik të familjes së tij në një listë të re nderesh, duke përfshirë krijimin e...

Oraret e Gjumit – Si Ndikojnë në Tretjen e Ushqimit dhe Shëndetin e Stomakut

Mjekët paralajmërojnë se ndryshimet e orareve të gjumit kanë një ndikim të fortë në metabolizëm. Sipas tyre, çdo vonesë e mundshme në zbatimin e një...

Shikimi i Turbullt nga Qëndrimi i Gjatë Para Ekraneve – Zgjidhjet Praktike

Fakti që shumë e më shumë njerëz po punojnë nga shtëpia këto muaj, nënkupton se ata kalojnë më shumë orë duke parë ekranet e...

Çfarë Duhet të Hani Kur Keni Dhimbje të Forta Stomaku

Dhimbjet e stomakut nuk janë të pëlqyeshme për askënd dhe jo më kot konsiderohen si më të bezdisshmet. Kur ju dhemb stomaku ose barku,...

LAJMET E FUNDIT