10.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Ekstra

Mes debatesh Këshilli bashkiak Elbasan miratoi Paketën Fiskale 2024, rriten tarifat për disa shërbime

Nga Entela Duka Me forcën e kartonit dhe epërsinë e numrave Këshilli Bashkiak Elbasan miratoi Paketën Fiskale 2024. Paketa fiskale e Bashkisë Elbasan u miratua mes...

Jul Deda publikon foto krahë Zefit, rrëqeth me dedikimin: Bab, direkt më mori malli!

TIRANË- Julian Deda i ka kushtuar këtë mbrëmje një tjetër dedikim babait të tij të ndjerë, aktorit të madh, Zef Deda i cili ndërroi...

Merr me qera makinën dhe nuk e kthen më, policia vihet në ndjekje të 25-vjeçarit në Elbasan

Nga Entela Duka Një 25-vjeçar nga Elbasani  është shpallur në kërkim nga policia, pas denoncimit të kryer nga një administrator i një kompanie makinash me...

Çudisin prindërit në Koplik,i dërgojnë letër mësuesit të anglishtes : Mos i vërë nota të këqija djalit sepse as ne….

Një letër dhënë në dorë nga nxënësi i tij mësuesit të Anglishtes në një shkollë të Koplikut ka çuditur këtë të fundit. Prindërit e nxënësit...

E dini numrin tuaj të jetës? Zbuloni si ta llogarisni

Sipas numerologjisë, secili prej nesh ka një kombinim numrash unikë që na ndihmojnë në jetë. Numerologjia është konsideruar si një art mistik dhe sot,...

Rrëfimi i fortë i të miturit në Kukës:’Kur të bëhem 16 vjeç, do iki me gomone në Angli’!

Po planifikoj të largohem nga Shqipëria kur të mbush 16 vjeç, do hipi në një gomone për të shkuar në Britaninë e Madhe”, i...

Keqinformimi fetar dhe ekstremizmi: Sfidat dhe mënyrat për parandalimin e tij në kontekstin shqiptar

Nga Bardha Nergjoni Keqinformimi është një sfidë në rritje në ditët e sotme, kur teknologjia dhe rrjetet sociale janë bërë pjesë e pashmangshme e...

Propozimi i çuditshëm i Erion Braçes: Ditët e ciklit të grave dhe vajzave të paguhen si leje nga shteti

Deputeti socialist Erion Braçe ka propozuar që periudha e ciklit menstrual për gratë dhe vajzat të njihet si sëmundje dhe të paguhet nga buxheti...

Historia e trishtë e Dwamena-s/ U braktis nga prindërit dhe u rrit mes vështirësive nga gjyshja

Të gjithë do e kujtojmë Raphael Dwamena-n për lojën e bukur dhe golat spektakolarë që ka shënuar në skuadra të ndryshme, mes tyre së...

Buxhetimi me pjesëmarrje/Të rinjtë e “Klubit të Aktivizmit”kërkojnë  investime për fëmijët dhe të rinjtë në Elbasan

Elbasani është një nga ato qytete ku hapësirat për fëmijë dhe të rinj janë të pakta. Edhe në ato lagje që nuk mungojnë këto...

LAJMET E FUNDIT