21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Video-lajm

Ish minatorët e Prrenjasit, tashmë pensionistë 30 vjet në kërkim të statusit të tyre

Me prishjen e sistemit komunist minierat në mbarë vendin u shkatërruan dhe mijëra minatorë u larguan nga puna. Kjo ndodhi edhe me një mijë...

E pazakontë, krimineli sulmon gjyqtaren në mes të seancës, e rreh brutalisht (VIDEO)

Një gjykatëse në Las Vegas u sulmua nga një kriminel gjatë një seance gjyqësore pasi ajo vendosi t’i mohojë lirimin me kusht. Gjyqtarja Mary Kay...

Videot nga 2019 tregojnë sesi Erdogani mburrej duke i lënë ndërtuesit të shmangin kodet e tërmeteve

Ndërsa presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan përpiqet të mbrojë përgjigjen e tij ndaj tërmetit shkatërrues 7.8 ballë të së hënës së kaluar, videot e...

VIDEO/ Tigrin dhe luanin i marrin me gurë në Tiranë

Kopshti Zoologjik hapi dyert këtë të shtunë pas një rikonstruksioni të gjatë duke pritur mjaft qytetarë kuriozë për kafshët dhe shpendët që do të...

Tifozët e Feynoord këndojnë poshtë pallatit të Sali Berishës, banorët u hedhin ujë dhe sende të forta

Tifozët holandezë të Feynoord janë të parët që kanë arritur në Shqipëri për finalen e madhe të Conference League që do të luhet më...

Zverdhet bregdeti i shëngjinit,shqetësohen turistët,ekspertët shpjegojne fenomenin

Bregdeti i Shëngjinit është mbuluar nga një pluhur i verdhë në bregun e detit. Në një lidhje në Abc Live gazetari Gjergj Figuri ka...

Aksident në Vlorë, pema i “del” para autobusit me turistë (VIDEO)

Një autobus me turistë në Vlorë është përplasur me një pemë degët e së cilës janë zgjatur në rrugë.

Shqiptarët bëhen bashkë kundër shtrenjtimit të çmimeve, mijëra qytetarë përballë Kryeministrisë

Mijëra qytetarë janë mbledhur në Tiranë kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe ushqimeve gjatë muajve të fundit. Protestuesit kanë vijuar nga sheshi “Skënderbej”...

Rusia urdhëron hyrjen e trupave ushtarakë në Ukrainën lindore (video)

Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar hyrjen e trupave ushtarake në dy rajone në Ukrainën lindore, pasi i njohu ato si shtete të pavarura. Pamjet...

Njoftimi racist për punë në Elbasan/Reagon pronari “Njoftimin e kanë vënë persona të jashtëm” (VIDEO)

"Kërkojmë pastruese jo me ngjyrë", ky njoftim për punë i vendosur më datë 18 shkurt 2022 në një lokal në qytetin e Elbasanit ka...

LAJMET E FUNDIT