Video/ Kapiteni legjendar i Shqipërisë mes yjeve të Francës

Midis legjendave të Marseille dhe ekipit të UNICEF është luajtur mbrëmjen e djeshme ndeshja miqësore e mbyllur me rezultatin 7-4.
Mids legjendave si Didier Drogba,Ravanelli,Robert Pires,Desailly , Djibril Cisse, Nasri etj, u vu re dhe prezenca e ish-kapitenit së Shqipërisë, Lorik Cana.

Rikujtojmë se Lorik Cana ka luajtur për ekipin francez gjatë viteve 2005-2009, ku madje ka mbajtur dhe shiritin e kapitenit.
Cana ka qënë një nga lojtarët më të mirë të Marseille në atë kohë, ku ka zhvilluar 122 ndeshje dhe ka shënuar 6 herë.