Sërisht tërmet në Shqipëri/ Ja në cilin numër duhet të telefononi në raste nevoje

Një tëmet 4.5 ballë të shkallës Rihter ka rënë dje në Shqipëri. Bashkia e Lezhës nëpërmjet një postimi në Facebook ka theksuar se strukturat ishin në terren për çdo qytetar që kishte nevojë.

Njoftimi i plotë:
Nga Informacionet paraprake te marra nga struktura e emergjencave ne Bashkine Lezhe, lekundjet e para disa minutave me pare, te cilat sipas informacioneve ishin 4.5 balle, nuk kane shkaktuar deme.
Struktura e Emergjencave civile bashke me Administratoret dhe Kryetaret e fshatrave jane ne terren per cdo problematike.
Per probleme ne vazhdimesi, ju lutem na vini ne dijeni duke na shkruar ose na kontaktoni ne:
Cel: 0692443311