Horoskopi nga Paolo Fox/ E shtuna ditë e mirë për ndjenjat

Dashi

Jeni të lodhur, dhe dikush në periudhën e fundit madje mund t’ju ketë ngadalësuar. Ose ka pasur disa shqetësime dhe probleme që ju detyruan të qëndroni në vend. Por tani është koha për t’u larguar dhe kjo fundjavë do të jetë shumë interesante.

Demi

Keni dyshime në ndjenjat tuaja. Nëse takoni partnerin tuaj midis të shtunës dhe të dielës, ose familjen, është më mirë të jeni edhe më të kujdesshëm. Në fakt, nëse ka situata për t’u diskutuar, probleme ose intoleranca, polemikat gjithashtu mund të shpërthejnë. Në periudhën e fundit, për më tepër, ju keni qenë duke e qortuar shumë partnerin tuaj se nuk sillet mirë. Por a është vërtet kështu, apo jeni ju që jeni shumë kërkues?

Binjakët

Keni një qiell të rëndësishëm për marrëdhëniet. Disa tashmë kanë pasur sukses të vogël ose të madh personal. E shtuna 18 shtator 2021 do të jetë shumë interesante. Ndërsa të Dielën do të ketë një transmetim të drejtpërdrejtë, prandaj mos organizoni asgjë të komplikuar.

Gaforrja

Deri të dielën do të keni një Hënë shumë të bukur. Përpiquni të planifikoni diçka të këndshme për ndjenjat. Dhe nëse ka pasur një krizë, fundjava do të jetë gjithashtu një mundësi për të dashur dhe për të qenë në gjendje të bëni paqe. Situata ideale do të ishte të kishit dikë të cilit do t’i referoheshit. Por kini kujdes të mos provokoni partnerin sepse shpesh dëshironi të provoni ndjenjat e veta, por përfundoni duke krijuar situata të vështira për t’u menaxhuar.

Luani

Një hënë e shtrembër tregon se po mendoni për të gjitha gjërat që duhet të bëni. Përballë Saturnit është një gjendje e veçantë dhe tregon se mund të ketë gjëra të reja, por në të njëjtën kohë mund të keni keqardhje. Ka të ngjarë që tani ju jeni të mbërthyer, ju pëlqen të jeni të zënë, por ndoshta në këtë moment nuk ka kushte për të qenë në gjendje të përfshiheni ashtu siç dëshironi. Në dashuri, Venusi, Urani dhe Saturni në një aspekt të veçantë paralajmërojnë se është më mirë të mos ju provokojnë shumë!

Virgjëresha

Sot dhe nesër mund të thoni gjëra të mëdha, i doni fjalët, keni një menaxhim të veçantë të gjuhës në ndjenjat tuaja. Kjo aftësi është gjithashtu një nga pikat tuaja të forta sepse jeni në gjendje të jeni shumë magjepsës dhe të fitoni miratimin e të tjerëve edhe vetëm duke biseduar.

Peshorja

Harmonia dhe ekuilibri janë vlera referuese për jetën tuaj. Por ndonjëherë ju e humbni mendjen në dashuri për njerëzit që janë  të çmendur, të paqëndrueshëm dhe shumë të ndryshëm nga ju. Ndoshta sepse ata janë ashtu siç dëshironi të jeni. Peshoret shpesh vazhdojnë një rrugë të caktuar në jetë, edhe nëse do të donin të merrnin një tjetër, sepse kanë frikë të mos sëmuren. Sidoqoftë, ju jeni një shenjë ajri, dhe për këtë arsye keni kreativitet të madh. Çlironi shpirtin tuaj në fundjavë.

Akrepi

Po përpiqeni t’i bëni gjërat të rrëshqasin, por jeni gjithmonë Akrep, dhe nuk është e mundur që ju ta injoroni. Eleminimi e atyre që ju kanë bërë të vuani është sigurisht një gjë e dobishme për t’u përpjekur të përmirësoheni. Kujdes nga marrëdhëniet me Demin. Por edhe nëse keni Venusin në shenjën tuaj, mund të jeni shumë kritikë ndaj të tjerëve.

Shigjetari

E shtuna është dita më e mirë për ndjenjat dhe angazhimet. Në vend të kësaj, e diela do të jetë një ditë në rënie, gjithashtu për shkak të lodhjes ose ndonjë shqetësimi fizik që mund t’ju detyrojë të pushoni.

Bricjapi

Yjet janë ditë të zëna dhe ka disa vonesa të vogla të mbledhura ditët e fundit, por ju e dini se si të shëroheni. Bricjapi është një shenjë shumë e qëndrueshme në dashuri, ju vendosni të përfshini shumë pak njerëz në jetën tuaj të dashurisë. Dhe kur ndonjëri prej këtyre njerëzve largohet, ju ndiheni keq.

Ujori

Ju jeni shumë elektrikë tani dhe është e vështirë për ju të jeni të qetë. Aq sa shpesh as nuk mund të flini mirë sepse keni kaq shumë ide. Ju dëshironi të bëni shumë, dhe shpesh jeni shumë bujarë sepse mendoni më shumë për të tjerët sesa për veten tuaj. Shpesh punoni shumë për të mos i bërë ata që janë pranë jush të vuajnë, por ndoshta tani do të ishte më mirë të ngadalësoni pak, sepse duhet të mendoni më shumë për veten tuaj dhe shëndetin.

Peshqit

Venusi dhe Hëna në pamje të shkëlqyer, por kushtojini vëmendje të shtunës. Jupiteri në vitin 2022 do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Dhe nëse jeni duke pritur për një promovim ose përmirësim, ju vetëm duhet të prisni që të krijohen kushtet e duhura për rritjen tuaj.