Humb jetën tragjikisht i riu shqiptar në Greqi

Në orët e para të së mërkurës një shqiptar ka humbur jetët tragjikisht në Livadia të Greqisë. 

Mediat helene raportojnë se 32-vjeçari shqiptar ishte duke udhëtuar me makinë në drejtim të zonës së Tebës, kur ka humbur kontrollin dhe është përplasur me pjesën e pasme të një kamioni.

Thuhet se përplasja ka qenë shumë e fortë, sa që është dashur ndërhyrja e forcave të zjarrfikëses me qëllim nxjerrjen e shqiptarit të plagosur prej mjetit, ndërsa ai ka humbur jetën në spital. Deri më tani nuk dihen shkaqet e aksidentit në fjalë, ndërsa policia po heton.