7.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

greqi

Tentuan të hynin nga Turqia, policia greke kap 39 emigrantë

Policia greke ka ndaluar një grup prej 39 emigrantësh, mes të cilëve 15 të mitur, të cilët tentuan të hynin në vend nga Turqia...

VIDEO/ I riu shqiptar kap sëpatën dhe shkatërron makinat e grekëve, kërcënon edhe policinë

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke për shkak të veprimeve të tij të paprecedenta në Pagrati. I riu shqiptar në një video të...

Tragjedi në Greqi, 12-vjeçarja vdes në gjumë, nuk dihet shkaku

Një 12-vjeçare është gjetur e pajetë nga prindërit e saj në krevat mëngjesin e së enjtes, 2 qershor. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Selanik. Ndërsa...

Burg të përjetshëm 2 Shqiptarët Përdhunuan dhe më pas e vranë të renë greke

Gjykata e Apelit me Juri të Përzier të Athinës ka vulosur fatin e dy të rinjve të cilët akuzohen se përdhunuan dhe më pas...

Rritet numri i emigrantëve të pajetë të gjetur në kufirin mes Turqisë dhe Greqisë

Ka shkuar në 19 numri i emigrantëve të pajetë që janë gjetur në kufirin mes Turqisë dhe Greqisë. Mediat e huaja bëjnë me dije se ...

Foto tragjike,12 emigrantë gjenden të vdekur në kufi, ngrinë nga i ftohti

Mediat turke janë duke raportuar për një ngjarje tragjike mes Greqisë dhe Turqisë. Duke iu referuar një postimi në Twitter të ministrit të Brendshëm...

Greqia lejon kalimin e kamionëve nga Kapshtica, vijon e bllokuar Qafë Thana

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë ka bërë me dije se janë njoftuar nga autoritetet e policisë greke, se është lejuar lëvizja e...

Dëbora zbret tufat e ujqërve nga mali, egërsirat po shqyejnë shqyejnë qentë në qytete

Tempeturat e ulta dhe dëbora kanë bërë që ujqërit të zbresin nga malet në zonat e banuara në mjaft qytete të Greqisë duke shkaktuar...

Stuhia godet Ballkanin/ Greqi:”Shpëtoni fëmijët”

Stuhia e dëborës që ka përfshirë Ballkanin po sjell pasoja në të gjitha vendet. Në Greqi situata është më e rëndë. Në Athinë disa akse...

Sherri i përgjakshëm me 3 të plagosur, policia greke: Kush është shqiptari që mori plumba (VIDEO)

Detaje të reja janë bërë të ditura nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Vula të Greqisë ku dy persona hapën zjarr  duke plagosur...

Latest news

- Advertisement -spot_img