3.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Foto-lajm

NDODH EDHE KJO/ Parrulla kushtuar kryeministrit Rama, e krahasojnë me Esat Pashën

TIRANË-  Një parrullë është shpalosur ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Në parrullën e vendosur në një nga mbikalimet në autostradë, shihet emri i kryeministrit...

Komuniteti i Elbasanit ishte sot në një forum të hapur me deputeten e qarkut znj. Dasantila Tahiraj

Qytetarët e Elbasanit patën rastin të bisedojnë me deputeten gjatë aktivitetit që Shoqata "Together for Life" organizoi me ndihmën e "National Endowment for Democracy"...

Parku “Rinia” në Elbasan u shndërrua në strehën e përdoruesve të drogës

ARIELA KALEMASI Parku “Rinia” në Elbasan u premtua se do të shndërrohej në një prej më të bukurve në të gjitha trojet shqiptare, por sot...

Me veshje sportive dhe larg politikës, Berisha “arratiset” në bregdet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur që këtë të diel të nxehtë ta kalojë në bregdet, larg politikës. Duke përshëndetur miqtë e tij me një foto...

Elbasan/ 71% e të rinjve 14-15 vjeç e shikojnë të ardhmen jashtë Shqipërisë në 5 vitet e ardhshme

Nga Ornela Shyti “Objektiv madhor i qeverisë shqiptare mbetet që kapitalin njerëzor që ka Shqipëria ta orientojë në zhvillimin e vendit, ku një pjesë të...

“Mos shko babi…” Fotot e momentit prekës kur 32-vjeçari ukrainas i jep lamtumirën familjes së tij

Një baba mbanë pranë vajzën e tij gjashtëvjeçare, Dasha, me fytyrën e ndrydhur nga emocionet. 32-vjeçari Roman Overchenko, një menaxher shitjesh nga Poltava në...

Mundësi për të rinjtë e Elbasanit deri në 29 vjeç/ INAC prezanton projektin e financuar nga BE

Organizata jo-qeveritare Information Netëork and Active Citizenship INAC zhvilloi takim me të rinjtë në kuadër të projektit 'Elbasan Cycle Project - Caravan of Artvism'...

Dy muaj pa pagë, punëtorët e incerenatorit të Elbasanit në protestë

30 punëtorë të incerenatorit (landfillit) të Elbasanit nuk nisën punën për ditën e sotme duke dalë në protestë për shkak se nuk janë paguar...

Foto tragjike,12 emigrantë gjenden të vdekur në kufi, ngrinë nga i ftohti

Mediat turke janë duke raportuar për një ngjarje tragjike mes Greqisë dhe Turqisë. Duke iu referuar një postimi në Twitter të ministrit të Brendshëm...

Dëbora zbret tufat e ujqërve nga mali, egërsirat po shqyejnë shqyejnë qentë në qytete

Tempeturat e ulta dhe dëbora kanë bërë që ujqërit të zbresin nga malet në zonat e banuara në mjaft qytete të Greqisë duke shkaktuar...

LAJMET E FUNDIT