Horoskopi i datës 27 tetor sipas Paolo Fox/ Ditë perfekte për një sqarim dashurie

Dashi
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë e lehtë të ndiheni të pakënaqur, pak të shqetësuar për një problem praktik. Për momentin po përballeni me vështirësi në punë, me shpenzime dhe ndoshta, do t’ju duhet edhe të konsultoheni me një ekspert. Kjo situatë ju shkakton shumë agjitacion dhe do të dëshironit të debatoni fort. Karakteri juaj luftarak është padyshim një pikë e fortë, por në planin afatgjatë ju heq energjinë. Bëni kujdes!
Demi
Do të jetë një ditë tjetër e përshtatshme për t’u ndalur dhe menduar për të ardhmen, kuptoni se çfarë doni të arrini tani e tutje. Mbi të gjitha, do të jetë një ditë e përkryer për një sqarim dashurie me një person, shpjegoni rrugën drejt vizionit tuaj të gjërave. Nuk do jetë aspak e lehtë, do të rrezikoni të ngrini zërin, të grindeni dhe kjo thjesht nuk ju pëlqen. Për më tepër, e enjtja dhe e premtja e ardhshme do të jenë dy ditë të tjera të këqija. Më mirë diskutoni në 24 orët e ardhshme!
Binjakët
Në mbrëmje do të keni një rikuperim të mirë: përfitoni nga kjo, për të bërë diçka të këndshme! Po rizbuloni krijimtarinë tuaj natyrale, kënaqësinë e të qenit të rrethuar nga njerëz pozitivë dhe të këndshëm. Për fat të keq, megjithatë, Venusi do të jetë ende kundër. Ky fakt mund të çojë në komplikacione të reja në dashuri, në familje, grindje lidhur me paratë, shtëpinë, përgjegjësitë, detyrat që duhen kryer.
Gaforrja
Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, do të keni shumë më tepër energji dhe disa truke nën mëngë sesa ditët e fundit. Më në fund do të ktheheni të ndiheni mirë, edhe nëse nuk keni hequr qafe të gjitha kundërshtimet planetare. Në çdo rast, qielli juaj po ndryshon dhe tani mund të filloni të mendoni, qoftë edhe në dashuri, nëse diçka ka shkuar keq kohët e fundit. Shfrytëzojeni sa më shumë këtë rikuperim të bukur, dëshirën tuaj për t’u rihapur ndaj të tjerëve.
Luani
Do të jeni shumë të shqetësuar dhe të lodhur. Së fundmi keni vendosur të filloni të bëni diçka të re, ndryshe, ndoshta edhe eksperimentale dhe tani nuk jeni më aq të bindur. Shtrëngoni dhëmbët! Ndryshimet rrënjësore nuk janë asnjëherë të thjeshta dhe dikujt i është dashur të shqetësojë edhe jetën private për këto risi! Në dashuri po kaloni një kohë krize të thellë. Tashmë do të ketë nga ata që kanë filluar të shikojnë përreth …
Virgjëresha
Do të keni mjaft forcë dhe vitalitet. Do të jetë e dobishme për ju dhe sigurisht që nuk do ta shpërdoroni, sepse ju pëlqen gjithmonë të jeni produktivë, të reflektoni, të arsyetoni, të vendosni, shkurt të mos rrini kot. Megjithatë, duhet të mbani mend edhe dashurinë, sepse e keni lënë pas dore paksa shumë. Në nëntor, Afërdita do të jetë sërish aktive: kush e di nëse edhe beqarët më të ngurtësuar nuk do të kenë një takim të veçantë.
Peshorja
Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, do të ndjeni pak lodhje shtesë, në dashuri, në familje dhe në punë. Ditët e fundit ka shumë diskutime në shtëpi, mosmarrëveshje, përplasje për shkak të mosmarrëveshjeve të thella. Në këtë moment mungon harmonia, bashkëautorësia në realizimin e disa projekteve të përbashkëta. Dijeni që muajin e ardhshëm të gjitha situatat, marrëdhëniet që nuk ecin, do të përfundojnë në mënyrë drastike.
Akrepi
Do të jetë një ditë shumë interesante për ide dhe njohje. Edhe nëse keni ide të qarta dhe jeni shumë të motivuar në zgjedhjet tuaja, duhet të përpiqeni shumë që të mos përballeni me çdo gjë kokë më kokë, shumë vrullshëm. Ata që po dalin nga një krizë e madhe dashurie, tani e tutje do të duan të rikuperojnë njerëzit dhe ato marrëdhënie që kishin lënë mënjanë dhe që i bëjnë të ndihen mirë, prindërit, miqtë, një të afërm. Në këtë periudhë ju ndjeni nevojën për më shumë mbrojtje dhe për të rizbuluar rrënjët tuaja.
Shigjetari
Nga kjo e mërkurë do të karakterizohet nga emocione të bukura në dashuri, e cila do të ketë kulmin e saj të premten e ardhshme! Nëse ditët e fundit keni pasur ndonjë konflikt me partnerin, duhet t’i shfrytëzoni ditët në vijim për t’u sqaruar, flisni sinqerisht. Mundohuni të gjeni një marrëveshje deri të dielën. Në ditët në vijim do të favorizohen takime të reja. Për më tepër, e shtuna premton të jetë një ditë veçanërisht intriguese.
Bricjapi
Siç shpjegon astrologu Paolo Fox, ndonjëherë është thelbësore të ndaloni, të izoloheni nga të tjerët dhe të reflektoni dhe tani e gjeni veten në këtë gjendje. Ka të ngjarë që të ndjeni shumë konfuzion rreth jush dhe të ndjeni nevojën për më shumë heshtje, për të medituar, për të kuptuar se si ta planifikoni jetën tuaj tani e tutje. Plotësoni këtë nevojë, sepse në nëntor do të fillojë një periudhë shumë e rëndësishme. Deri në prill mund të merrni vendime shumë të rëndësishme.
Ujori
Do ndiheni më të relaksuar dhe të motivuar për të bërë gjëra të rëndësishme. Shumë do të varet nga mosha: nëse të rinjtë duan ndryshime rrënjësore, si për shembull një lëvizje, të moshuarit do të duan të lehtësohen pak, të argëtohen siç nuk kanë bërë për një kohë të gjatë. Në dashuri, megjithatë, do të duhet të jeni të kujdesshëm, veçanërisht të premten e ardhshme. Shmangni polemikat.
Peshqit
Do të ndjeni afrimin e një periudhe shumë të rëndësishme, e cila do t’ju ndryshojë rrënjësisht jetën: mos kini frikë! Edhe nëse lajmet e vërteta do të jenë aty në verë, nga nëntori e tutje do të filloni të trazoni disa gjëra, më në fund të qetësoheni. E rëndësishme do të jetë të mos rezistoni, sepse lajmet do të jenë për të mirën tuaj. Në vend të kësaj, përqendrohuni në rikthimin e ekuilibrit tuaj të brendshëm.