Egnatia me më pak lojtarë mposht Kastriotin

Skuadra e Rrogozhinës, Egnatia ka fituar në ndeshjen përballë Kastirotit.
Vendasit e nisën mirë ndeshjen dhe Cyrbja fitoi një penallti, që sulmuesi brazilian,Pedro e ktheu në gol në minutën e 25-të. Basha u kundërpërgjigj nga Kastrioti dhe në 45 minutat e para nuk pati gol tjetër.
Kodra i krutanëve doli me të kuq 6 minuta pasi nisi pjesa e dytë, ndërkohë që skuadra e tij mori një dhuratë nga portieri Puja. Ajazi devijoi topin dhe shënoi golin e barazimit.
Edhe Egnatia e mbylli me 10 lojtarë, pasi Telushi u ndëshkua me karton të kuq. Fatmirësisht vendasit në shtesë ia dolën të realizojnë, me Pedron që devijoi topin pas një goditjeje këndi.