30.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

futboll

OPINION/Mosmirënjohja, si prologu i një dështimi të garantuar

Opinion nga Artur Zekthi  Këto ditë merkatoje verore ekipi më mediatik mbetet A.F.Elbasani i ngjitur rishtazi në kategorinë e parë këtë edicion.Numri i lojtarëve të...

Meta pozon dhe i del në krah Sulejman Memës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pozoi së bashku me ish-futbollistin dhe ish-trajnerin Sulejman Mema. Kreu i shtetit ndau foton me ish-lojtarin e Tiranës në...

Largohet nga spitali Pele, kanceri në metastazë

Pele u largua nga spitali në Sao Paulo të enjten mbrëmje, ku legjenda braziliane u shtrua sërish për 48 orë, për t’iu nënshtruar trajtimit...

Dortmund ultimatum për Halaand

Borussia Dortmund ka filluar të humb durimin me Erling Haaland . Arsyeja është se lojtari, me gojën e përfaqësuesit të tij Mino Raiola , po spekulon për të ardhmen e...

Shqipëria do të luaj miqësore me Spanjën

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit 2022. Departamenti i komunikimit në FSHF bën me dije se...

Digjet makina e futbollistit të Superiores, policia nis direkt hetimet

Donald Mëllugja, mesfushori i cili është pjesë e Kastriotit dhe ka qenë pjesë e Partizanit dhe Bylisit në Superiore, ka marrë një surprizë të...

Renditja e FIFA-s: Kombëtarja e Shqipërisë nuk lëviz, e 66-ta si në vitin 2020

Si përherë, FIFA nuk ka harruar dhe ka publikuar edhe renditjen e muajit dhjetor për të gjithë anëtarët e saj. Kuqezinjtë e Shqipërisë janë...

Benjamin Mendy akuzohet për përdhunimin e shtatë, shtyhet gjyqi i tij

Benjamin Mendy u akuzua për përdhunimin e shtatë nga gjykata në të cilën ai u thirr të paraqitej mëngjesin e kësaj të mërkure, në...

Largimi i Messi-t dëme ekonomike tek Barcelona/ Humb 130 milion euro në sezon

Barcelona po përballet jo vetëm me humbjen e talentit të Messit, por edhe me humbjen e të ardhurave që gjeneronin prej tij. Messi ishte në...

De Biasi: “Do të ishte kënaqësi të drejtoja Kosovën”

Pas largimit të Bernard Challendes nga drejtimi i skuadrës së Kosovës, mjaft trajnerëve u është lakuar emri për të marrë drejtimin e skuadrës. Njëri ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img