Astrologji/ Një e shtunë e suksesshme për këtë shenjë

Dashi
Pas një vigjilje krishtlindjesh të mbingarkuar tani ju nevojitet pak relaks. Një ditë e mbushur me mundësi të reja për të eksperimentuar dhe në gjëra të panjohura. Kalojeni ditën në qetësi, duke dëgjuar me mirëkuptim njerëzit që janë ulur pranë jush në kërkim për këshilla. Tregohuni të gatshëm për t’i ndihmuar.
Demi
Yjet parashikojnë këtë të shtunë si ditën më të bukur të vitit. Këshilla të vlefshme do merrni sot nga dikush që ju i besoni i cili do të japë më të mirën për ju. Dielli dhe Mërkuri janë garantues të lumturisë dhe krijimtarisë suaj. Sot sipas horoskopit, shpirti i Krishtlindjes ju bën shumë të qetë, dhe ju mund të zbuloni edhe më shumë dashuri për familjen tuaj.
Binjakët
Horoskopi për këtë të shtunë paraqet një ditë të ngarkuar. Shpenzimet e tepërta dhe llogaritë që nuk ju dalin sipas planifikimeve do të trazojnë pak ditën tuaj. Megjithatë këshillohet që të mos frikësoheni, partneri do të jetë gjithmonë pranë jush për t’ju ndihmuar në zgjedhjen e gjithçkaje.
Gaforrja
Kjo ditë e shtunë do t’ju zhysë në kujtimet e fëmijërisë të cilat do të ushqehen më shumë nga kjo atmosferë festive ku jemi gjatë kësaj periudhe. Pikërisht kjo atmosferë ju mbush me gëzim duke lënë mënjanë ndjenjat e këqija dhe problemet. Jupiteri xhentil sjell butësi dhe ju heq nga shpina çdo angazhim duke ju lënë hapësirë vetëm për të festuar.
Luani
Kjo e shtunë do të kalojë e qetë për ju dhe do jeni të gatshëm që sot të ndihmoni të tjerët. Edhe pse për ju kjo është një burim gëzimi dhe lumturie në këto raste ju kujtoni të gjitha kufijtë e tolerancës tuaj. Këshillohet që të shfrytëzoni çdo çast të kësaj të shtune, sepse është një ditë vërtet e bukur. Edhe për beqarët momente të mira, parashikohet që të nisin një lidhje emocionuese.
Virgjëresha
Me favorizimin e Jupiterit një e shtunë e bukur ju pret ku do të jeni mjaft të lumtur dhe dita do të ndriçojë dhe rrezatojë për ju. Shoqëria e familjarëve do të jetë në plan kryesor sot, e cila do ju krijojë një atmosferë të këndshme që do ju sjellë në qejf dhe do ju rrisë humorin. Në këtë të shtunë nuk ka vend për mendime negative, sot ka vetëm dashuri për të dashurit.
Peshorja
Dielli ju bën të trishtuar sot dhe kjo gjendje ju ka bërë që këto Krishtlindje ti keni kaluar duke menduar për të kaluarën që nuk ishte si kjo tani. Një dashuri e së shkuarës apo kujtimet e vjetra të fëmijërisë kanë zënë vend në mendimet e tua sot dhe kjo do ju shkaktojë një gjendje mërzitje. Edhe financat nuk paraqiten të mira, madje lënë mjaft për të dëshiruar.
Akrepi
Gjatë gjithë ditës së sotme keni mundësi ta eksploroni dashurinë në të gjitha format e veta. Do të jetë dita më e këndshme që keni kaluar me partnerin. Beqarët do kenë disa takime, por lidhjet e tyre do të jenë pa të ardhme. Në planin financiar do keni probleme, prandaj duhet të tregoheni të matur me shpenzimet dhe llogaritë.
Shigjetari
Kjo e shtunë do të jetë një ditë e këndshme, që do t’ju vërë në një humor të mirë në mëngjes. Të dashuruarit do ja shprehin hapur ndjenjat njeri-tjetrit. Ndërsa beqarët ndiehen aq mirë me statusin e tyre saqë nuk do i kushtojnë pikë rëndësie takimeve me persona të rinj. Sektori i financave paraqitet pak delikat, kujdes shpenzimet që të mos përballeni me pasoja.
Bricjapi
Çdo gjë lidhur me marrëdhënien tuaj me partnerin do të stabilizohet që në orët e para të mëngjesit dhe kjo do ju japë mundësinë që të kaloni mjaft caste romantike me njeri-tjetrin këtë të shtunë. Ndërsa beqarët sot do të tregohen pak të pavëmendshëm dhe kjo do i bëjë të humbasin disa mundësi të mira. Gjendja e financave është e shkëlqyer, kjo falë shpërblimeve që keni marrë nga disa punë të kryera.
Ujori
Do jeni në formë mjaft të mirë ju të dashuruarit gjatë kësaj të shtune dhe do tregoheni të gatshëm për t’ja mbushur ditën me surpriza njeri-tjetrit. Çdo çast do të jetë shumë i bukur dhe i veçantë. Beqarët këshillohen të ndjekin zemrën në mënyrë që të përjetojnë emocione. Në planin financiar nuk do keni për çfarë të ankoheni. Gjendja do jetë e mirë dhe do keni mundësi për shpenzime.
Peshqit
Planetët do ju jenë shumë bujarë me ju sot dhe do ju mundësojnë krijimin e një ambienti mjaft të ngrohtë për ata që janë në një lidhje. Gjithçka do të jetë ashtu sikurse ju e keni menduar. Beqarët do i refuzojnë të gjitha ftesat që do i vinë pasi ende dëshirojnë të gëzojnë statusin që kanë. Në planin financiar do jetë Jupiteri ai që do ju ndihmojë dhe mbajë larg vështirësive