LAJMI I FUNDIT/ Merr flakë lokali pranë Universitetit të Elbasanit

Një lokal pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” është përfshire nga flakët. Sipas burimeve ,shkaku i zjarrit mendohet të jetë nje bombul gazi e cila fatmirësisht u lokalizua në kohë nga zjarrfiksit çka ka bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe për të mos përkeqësuar situaten. Zjarri ka shkaktuar dëme matriale dhe panik tek qytetarët.

Zjarri ka shkaktuar vetëm dëme materiale dhe panik tek qytetaret. Nuk dihet ende se cili ka qenë problemi me bombolën që ka shkaktuar dhe përfshirjen e lokalit në flakë. Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Policia lidhur me ngjarjen.