7.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Ushqim

Mbretëresha e Anglisë vinte deri në Pogradec, për të konsumuar këtë pjatë! Për çfarë bëhet fjalë?

“Të bëftë mirë” është rubrika e Qetsorit dhe Nevinës në emisionin “E Diell”, ku udhëtojnë në çdo cep të Shqipërisë. Ata sjellin recetat e...

Ja cila është mënyra më e mirë për të humbur peshë dhe nuk ka lidhje me palestrën

Nëse e keni gjetur motivin për t’u ngritur nga divani sepse doni të nisni rrugëtimin e humbjes së peshës, atëherë ky është momenti. Por, përpara...

Ndiheni të uritur edhe pasi keni ngrënë? Ja disa nga arsyet pse

Sapo keni përfunduar një vakt të bollshëm dhe befas e gjeni veten sërish te dera e frigoriferit! Keni prapë uri, ndiheni të pangopur, një...

Ylli Merja prezanton bimën që kuron dhe largon sinozitin brenda ditës, ja se si përdoret

Çfarë e shkakton sinozitin dhe si ta kurojmë në pak kohë me metoda natyrale “Sinoziti është një inflamacion i hapësirave që ndodhen në pjesën e...

Kolla akute nga e ftohura, mjalti më mirë se antibiotikët

Një udhëzim i Institutit të Shëndetit Publik në Mbretërinë e Bashkuar thotë se mjalti përbën mënyrën më të mirë për të trajtuar kollën akute...

Dietologe Blerina Bombaj: Doni të dobësoheni? Ja disa këshilla që duhet të ndiqni

Orët e gjumit dhe cilësia e tij ndikojnë ndjeshëm në rregullimin e peshës trupore. Shkurtimi i orëve të gjumit, pengon rregullimin e urisë dhe...

Ky është lloji i mjaltit më të mirë për kollën dhe i cili ndihmon me infeksionet?

Mjalti është një nga produktet natyrale më të vlerësuara që nga kohërat e lashta dhe përdoret jo vetëm si produkt natyral dhe ëmbëlsues, por...

Nuk hani mëngjes? Ja çfarë i ndodh trupit tuaj

A e konsumoni mëngjesin? Nëse jo, atëherë duhet të dini diçka serioze Shumë njerëz mendojnë se ngrënia e mëngjesit është pa shije dhe një...

Ylli Merja tregon sekretin si te largoni kilet e teperta me kete perzierje

Ka shumë mënyra për të humbur peshë shpejt, por gjëja më e rëndësishme është vendosmëria juaj për të kontrolluar vetveten kur jeni i/e uritur....

Pesë ushqimet më të mira për të shëruar dhimbjen e muskujve

Dhimbjet e muskujve shpesh janë të lidhura me sforcimet e trupit gjatë ushtrimeve fizike. Në shumë raste të tjera mund të shkaktohen edhe nga...

LAJMET E FUNDIT