Horoskopi sipas Paolo Fox/ Tensione këtë fundjavë

Në këtë artikull do të gjeni horoskopin e ditës 16 tetor sipas italianit Paolo Fox.
Dashi
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jeni në gjendje të rikuperoni pak më shumë qetësi, sepse keni pasur një javë të trazuar. Shumë tensione janë për shkak të faktit se ju kurrë nuk doni të hiqni dorë, por doni të fitoni çdo sfidë me forcë dhe vendosmëri. Dëshira për të dashur do të kthehet gjithashtu në 48 orët e ardhshme. Gjithashtu, muajt e ardhshëm do t’ju lejojnë të kryeni projekte të reja, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë në fillim!
Demi
Duhet të përpiqeni të bëni paqe me dikë nëse ka pasur ndonjë mosmarrëveshje të thellë ditët e fundit. Ndoshta jeni ndjerë të ngacmuar ose ka pasur shumë diskutime. Përfitoni nga fundjava për të rivendosur paqen në shtëpi. Në ditët në vijim do të keni mundësi të bëni projekte të rëndësishme në funksion të muajit Nëntor.
Binjakët
Do të fillojë një fundjavë në të cilën do të ndjeni një nevojë të thellë për të qenë vetëm, ndoshta të bëni një shëtitje në natyrë. Dikush do të zgjedhë të kalojë disa orë pranë një personi të besuar. Fakti është se ju do të duhet të projektoni zhgënjimet tuaja në dashuri, ndoshta të diktuara thjesht nga mërzia, nga rutina e përditshme që vret entuziazmin tuaj. Mos u lodhni shumë!
Gaforrja
Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, kjo fundjavë do të fillojë me Hënën në favor: kush e di se disa emocione që menduat se ishin zhdukur do të ringjallen. Çdokush që po ndjek një marrëdhënie në krizë do të duhet të punojë shumë për të gjetur një zgjidhje deri në tetor. Në nëntor, për fat të keq, mund të keni momente më të ndërlikuara dhe nervoze dhe do të jetë e vështirë! Deri të dielën do të inkurajoheni të bëni zgjedhjen përfundimtare në dashuri.
Luani
Do të rikuperoni një pasion të mirë: ju kishit shumë nevojë për të pas një jave shumë të rëndë! Tani për tani ju ndjeni një dëshirë në rritje për të provuar veten në punë, ndoshta dikush tashmë po e bën atë, duke filluar një rrugë të re. Me pak fjalë, kanë filluar ditë pozitive që gjithashtu ju predispozojnë për të dashur.
Virgjëresha
Kujdes ekstrem do të kërkohet në lidhje me të tjerët nesër dhe të dielën. Numëroni deri në tre para se të flisni dhe, mbi të gjitha, shmangni mendimet negative! Në dashuri dhe në familje do të ndiheni veçanërisht të shqetësuar, mbase do të varet nga fakti që diçka ka ndodhur, mbase një takim është humbur për shkak të dikujt tjetër, ka pasur një vonesë. Mundohuni të qëndroni të qetë.
Peshorja
Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, do të duhet të vendosni veten në perspektivën që tani mund të ndërtoni një jetë të re me ndihmën e këtij qielli të madh. Dikush tashmë po e bën, dikush tjetër sapo ka filluar të mendojë për të. Nëse, megjithatë, ndaloni dhe mendoni se si ishte fillimi i vitit, do të kuptoni ndryshimet domethënëse për mirë. Nëse kohët e fundit jeni sulmuar rëndë, mos u shqetësoni: në fund, ju do të jeni fituesi!
Akrepi
Do të fillojë një fundjavë në të cilën do të keni intuitë të mirë dhe ndoshta edhe disa goditje të vogla fati. Pas disa ditësh shumë të lodhshme, më në fund do të jeni në gjendje të arrini objektivat. Ata që kanë pasur mosmarrëveshje ose grindje në shtëpi mund të rikthejnë qetësinë, të bëjnë paqe me partnerin e tyre.
Shigjetari
Mund të përjetoni një rënie fizike. Fatkeqësisht, e gjithë lodhja e pjekur ditët e fundit do të shfaqet dhe ndoshta edhe me pakënaqësi në dashuri. Kushdo që takohet me një person, por do të donte të shihte një tjetër, duhet të jetë shumë i kujdesshëm, të përballet me gjithçka me qetësi dhe pa u nervozuar shumë. Edhe nëse Venusi është gjithmonë në qiellin tuaj, tensionet mund të lindin gjatë fundjavës.
Bricjapi
Siç ishte parashikuar nga horoskopi i Paolo Fox, nesër dhe pasnesër, mund të fikeni dhe t’i jepni vetes një pushim rigjenerues. Gradualisht do të gjeni më shumë energji dhe qetësi në dashuri dhe dëshirën për të marrë projekte të rëndësishme për të ardhmen në dorë. Shijoni shërimin e mirë të dy ditëve të ardhshme dhe lini pas presionet e javës.
Ujori
Do të jenë dy ditë interesante për dashurinë, falë dy aleatëve të shkëlqyer, Marsit dhe Venusit. Miqësitë do të dalin të shkëlqyera dhe ndoshta një mik mund të shndërrohet në diçka më shumë. Për më tepër, ju po përjetoni një moment të zjarrtë idesh, projektesh në mendje që dëshironi të realizoni. Përvishni mëngët dhe angazhohuni, sepse tani e tutje gjithçka do të jetë e mundur!
Peshqit
Do të gjeni pak më shumë forcë dhe guxim në dashuri. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë për ata që po përjetojnë një periudhë të trazuar, të karakterizuar nga disa konflikte të brendshme. Ndoshta, do të jetë e nevojshme të ndaleni dhe të reflektoni për të ardhmen tuaj. Ata që po përjetojnë probleme sentimentale do të jenë në gjendje të gjejnë zgjidhje muajin tjetër. Mos shikoni më nga e kaluara!