E Fundit/ Arrihet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë (Foto e dokumentit)

Miroslav Lajçak ka dhënë lajmin nëpërmjet një posti në Twitter se është arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.
‘Ne kemi një marrëveshje! Pas dy ditësh negociatash intensive, një marrëveshje për përshkallëzimin dhe rrugën përpara sapo është arritur. Falenderoj Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviçin për gatishmërinë e tyre për të negociuar dhe pajtuar për të mirën e njerëzve.‘- shkruan Lajçak.