21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Sociale

Ministrja e Shëndetësisë jep lajmin e mirë: Rritje page për 20 mijë mjekë dhe infermierë duke nisur nga muaji

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu diten e sotme ka zhvilluar nje takim me mjekë të përgjithshëm të cilët kanë mirëpritur nismën...

Nuk gjenden punonjës edhe në blegtori, fermat po kërkojnë stallier me pagë 1,000 euro

Gjetja e forcës punëtore po bëhet e vështirë edhe në sektorin e blegtorisë. Pas ofrimit të pagave 1,000 euro/muaj për...

“Mora kredi për shoqen, banka do të më marrë shtëpinë”/ Gruaja e divorcuar: Si më mashtroi 32-vjeçarja nga Cërriku, burri i saj tentoi të…

Një histori mashtrimi me protagoniste një 43-vjeçare, e cila rrëfeu njohjen përmes rrjeteve sociale dhe shoqërinë me një 32-vjeçare nga Cërriku, me të cilën...

E reja shokon me historinë e saj: Ish-bashkëshorti më drejtoi thi*kën kur kisha femijën e porsalindur në krahë!

Ajo ka rrëfyer se kur ka qenë 19 vjeçe ka nisur një lidhje me një djalë, që më pas u...

Matura Shtetërore 2024, del pas 30 minutash teza e provimit të Matematikës!

Është publikuar disa minuta pasi maturantët kanë nisur testimin, teza e provimit të Matematikës. Ashtu si në provimet paraardhëse, 30 minuta pas nisjes, teza u...

Matura 2024/ 28 mijë maturantë do të testohen sot në lëndën e Matematikës

Ditën e sotme, mbahet provimi i maturës në lëndën e Matematikës. Provimi është parashikuar të nisë në orën 10:00 dhe kohëzgjatja...

Në prag të vjeljes së shalqinit fermerët e pakënaqur me çmimin

Fatjon Mertiri nga Bishani i Fierit është gati të mbledhë prodhimin nga toka e tij. Ai ka mbjellë një sipërfaqe të...

Tregtarët në Qukës punojnë në kushte të vështira, tregu i ndërtuar 7 vite më parë jofunksional

Tregu i rrobave dhe prodhimeve bujqësore në Njësinë Administrative Qukës është jashtë funksionit për tregtarët edhe pse është ndërtuar disa vite më parë. Ky treg...

Pesë vite pa takuar të atin, e mitura përballë gjyshes: Donte të mb*yste mamin! Nuk e dua më babin!

Pak ditë më parë në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News24 të autores dhe gazetares Evis Ahmeti, u trajtua historia e një çifti...

Provimet e maturës/ Ndriçim Mehmeti: Numër i lartë ngelësish, ka cilësi të dobët mësimdhënie

Eksperti i arsimit Ndriçim Mehmeti, në një intervistë televizive ka folur rreth provimeve të maturës, si dhe për nivelin e dobët të rezultateve, ku...

LAJMET E FUNDIT