Astrologji/ Financa, puna dhe dashuria sipas yjeve sot

Dashi

Aktiviteti juaj mendor është më i theksuar se zakonisht. Mund të jetë e vështirë të ndaloni breshërinë e mendimeve që kalojnë nëpër kokën tuaj. Mendimi juaj do të jetë shumë më i qartë nëse merrni kohë për të ngadalësuar dhe medituar.

Demi

Idetë janë intriguese sot. Ju mund të ndiheni si një fëmijë në një dyqan ëmbëlsirash duke parë ushqime të reja për herë të parë. Konceptet e reja po ju tërheqin dhe ju e doni çdo minutë të saj. Mendja juaj po eksploron sfera të reja.

Binjaket

Ju mund të prisni një ditë të mrekullueshme për të biseduar me partnerët dhe miqtë. Edhe pse kjo mund të mos duket si diçka e pazakontë, qiejt përputhen për të sjellë një avantazh shtesë të veçantë në bisedë. Do të ketë shumë energji dhe pasion për të.

Gaforrja

Keni pikëpamje të pavarura për gjithçka. Mos lejoni që të tjerët t’ju bindin që të pranoni diçka për të cilën jeni skeptikë. Ju e dini atë që besoni, prandaj mos kini frikë ta shprehni atë edhe nëse ato shkojnë kundër të tjerëve. Pavarësia është e rëndësishme për ju.

Luani

Nëse e dini që i keni bërë padrejtësi një tjetri, pranojeni menjëherë. Njerëzit shpesh janë të shpejtë për të vënë në dukje kur të tjerët bëjnë gabime, por është e rrallë që të pranosh gabimet e tua. Me konfigurimin e sotëm astral, ju keni një mundësi të shkëlqyeshme t’i tregoni atij që keni pranë se çfarë ndjeni për të.

Virgjeresha

Ka një shans për të diskutuar çështjet në një mënyrë të fuqishme sot. Konfigurimi qiellor do të thotë që fjalët duket se vijnë lehtë. Nëse ka diçka që duhet të diskutoni me partnerin tani është koha më e mirë për ta bërë këtë.

Peshorja

Kjo është një ditë shumë e mirë në të gjitha aspektet, veçanërisht pasi ndikimi i planetëve e bën atë një kohë të mrekullueshme për të komunikuar me njerëz të rinj. Eshtë një kohë për argëtim dhe të qeshura, për të zbuluar shumë gjëra për partnerin.

Akrepi

Fjalët tuaja do të rrjedhin pa probleme sot dhe sigurisht që nuk do ju mungojnë gjërat për të thënë. Ju mund të jeni më agresiv kur vjen puna për të përcjellë opinionin tuaj, por kjo është diçka e mirë. Eshtë e rëndësishme që të bëni të ditur pozicionin tuaj në mënyrë që të tjerët të dinë se ku qëndroni.

Shigjetari

Nëse dikush thotë diçka me të cilën nuk pajtoheni ose nuk e miratoni, flisni hapur. Personi tjetër mund të supozojë se jeni dakord nëse nuk thoni diçka. Fjalët tuaja mund të jenë të fuqishme pa qenë ofenduese. Mos veproni në mënyrë mospërfillëse ndaj të tjerëve.

Bricjapi

Nëse jeni në një marrëdhënie të fortë, konfigurimi qiellor do të sjellë mundësinë për ta thelluar atë. Ekziston një shans për të sqaruar një çështje, e cila megjithëse nuk është shumë problematike, thjesht mund t’ju shqetësojë. Me paratë do të keni disa mungesa sot.

Ujori

Nëse përfshiheni në një debat, mos u tërhiqni. Avantazhi kryesor që keni ndaj kundërshtarëve tuaj është fuqia juaj e madhe e vëzhgimit. Ju e dini saktësisht se çfarë po mendojnë njerëzit e tjerë dhe ku po shkojnë argumentet e tyre.

Peshqit

Sapo të filloni të flisni për një temë të caktuar, mund të jetë e vështirë të ndaleni, veçanërisht nëse tema jeni ju ose një nga aktivitetet tuaja. Edhe njerëzit e tjerë do të duan të shprehin opinionet e tyre, kështu që merrni frymë dhe jepuni atyre një shans.