31.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

politika

A rrezikon Elbasani përplasje para zgjedhjeve lokale? Përgjigjet Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri beson se në Elbasan, gjatë zgjedheve lokale, nuk do të përsëriten situata, si ngjarja e rëndë...

Qeveria shton miliona euro për KQZ që të zgjerojë votimin elektronik

Teksa pak muaj nga zgjedhjet lokale, pritej votimi elektronik të aplikohej vetëm në Vorë. Por duket se nuk do të jetë kështu pasi mësohet...

Zgjedhjet vendore, Rama mbledh drejtuesit e qarqeve

Ndërsa na ndajnë disa muaj nga zgjedhjet vendore të 14 majit, Partia Socialiste vijon punën për organizimin politik. Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën...

Presidenti Meta emëron Sokol Ngresin tek Gjykata e Lartë

Presidenti i Republikës SH.T.Z Ilir Meta dekreton emërimin e z.Sokol Ngresi, gjyqtar të Gjykatës së Lartë 03 qershor 2022 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta në...

Ukraina i jep fund marrëveshjes tatimore me Rusinë

Parlamenti i Ukrainës ka votuar për t’i dhënë fund një marrëveshjeje të taksimit të dyfishtë me Rusinë, e cila kishte qenë në fuqi që...

Kraja raporton te “Ligjet”: Kemi rritje të personave nën hetim dhe të dënuarve

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka paraqitur raportin vjetor për vitin 2021 të institucionit që ai...

Presidenti i ri/ PS propozon datën 23 maj për raudin e dytë në Parlament

Në konferencën e kryetarëve PS propozoi që raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Repulikës, të mbahet ditën e hënë, 23...

Bllokimi i tregtisë/ Shqipëria importon 2.4% të totalit të importeve ushqimore nga Kosova, gjysma është birrë

Qeveria e Kosovës me një vendim të posaçëm dje ndaloi përkohësisht eksportin e disa produkteve ushqimore në vende të rajonit dhe më gjerë. Sipas të...

Ngacmoi seks*alisht nxënësen e tij/ Askush nuk pranon të flasë për ngjarjen në fshat

Rrahman Çela ndodhet në arrest burgu për ngacmimin seksual të nxënëses së tij, 15-vjeçares H. Alleshi. Ai ushtronte detyrën e drejtorit prej më shumë se...

‘Nuk do hiqet taksa e naftës’/ Rama: Pronarët e makinave kanë më shumë para

Kryeministri Edi Rama deklaroi ditën e sotme se taksat e naftës nuk do të hiqet. Nga takimi me fermerët, Rama pyeti se kush goditet...

Latest news

- Advertisement -spot_img