33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

kuriozitete

Studimi: Të punosh katër ditë në javë është e mirë për shëndetin mendor

Përfitime të konsiderueshme për shëndetin mendor të punonjësve, pa dëmtuar produktivitetin e kompanive, është të punojnë katër ditë siç tregohet nga aplikacioni i provës...

Test / Zgjidhni një nusepashkë dhe lexoni mesazhet që ju japin

Nr. 1 Nusepashka ju kërkon të projektoni veten në të ardhmen. Në periudhën e fundit ju e keni parë shumë të shkuarën dhe keni mbetur...

Qindra vullnetarë për të provuar burgun e ri të Zyrihut

Më shumë se 600 persona kanë aplikuar për t’u bërë të burgosur testues të një burgu të ri të hapur në Zyrih, i cili...

Minni Mouse heq fustanin e kuq, vesh pantallona

Miushja më e famshme në botë, Minnie Mouse, vjen me një pamje krejtësisht të re, për nder të 30-vjetorit të Disneyland në Paris. Minnie do...

Misteret që ndoshta nuk do të zbardhen kurrë në histori

Nga Owen Jarus, Live Science Ka disa mistere historike që mund të mos zgjidhen kurrë, që nga data e lindjes së Jezusit deri tek identiteti i...

Parashikimet e Nostradamus për vitin 2022/ Më shumë emigratë drejt Europës

Profecitë që kanë ndodhur deri tani janë: Revolucioni Francez, bomba atomike, Adolf Hitleri dhe sulmet e 11 shtatorit 2001. Por çfarë parashikoi Nostradamus për...

Aspirinë e shkrirë dhe kos/ Maska që do t’ju pastrojë fytyrën

Të gjitha femrat ëndërrojnë lëkurën prej porcelani, pa asnjë të metë. Një maskë që do t’ju ndihmojë ta keni është kjo recetë natyrale me...

Kuriozitet/ Ja ç’ndodh kur vendosni hudhër poshtë jastëkut

Hudhra është një ushqim vërtet i lashtë dhe është përdorur si erëz në ushqime dhe si një përbërës aktiv në qindra trajtime për mijëra...

“Vdekja e zezë” shfaqet pas 150 viteve/ Ekspertët publikojnë fotot

Bufi gjigant, i cili ka qenë praktikisht i padukshëm në pyjet tropikale të Afrikës për 150 vjet, është fotografuar në natyrë për herë të...

Nga Iluminati tek Masonët/ Shoqëritë sekrete që kanë intriguar botën

History Shoqëritë sekrete kanë lulëzuar gjatë gjithë historisë dhe anëtarët e tyre (më shpesh burrat) janë lutur për t’u bashkuar me The Knights Templar...

Latest news

- Advertisement -spot_img