7.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

bota

Finlanda bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s të martën

Kombi nordik, i cili ndan një kufi me Rusinë , aplikoi për t'u bashkuar me aleancën ushtarake pas pushtimit të Ukrainës nga Vladimir Putin...

Videot nga 2019 tregojnë sesi Erdogani mburrej duke i lënë ndërtuesit të shmangin kodet e tërmeteve

Ndërsa presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan përpiqet të mbrojë përgjigjen e tij ndaj tërmetit shkatërrues 7.8 ballë të së hënës së kaluar, videot e...

SHBA ngriti alarmin për ‘balonën përgjuese’, Blinken shtyn vizitën në Kinë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken shtyn udhëtimin në Kinë, pas alarmit të ngritur nga SHBA për një balonë përgjuese kineze. Vizita ishte parashikuar të...

Autobusi me 30 pasagjerë bie në humnerë, vdesin 26 persona

Të paktën 26 persona kanë vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur pasi një autobus në një rajon malor të shtetit verior të Indisë,...

Dy shqiptarë arrestohen për vjedhje në Parma, Karabinierët dyshuan te lëvizjet e tyre

Policia italiane arrestoi dy shqiptarë për vjedhje në Parma. Mediat lokale bëjnë me dije se ngjarja ndodhi dy ditë më parë, ku shqiptarët, njëri 31 dhe...

Bilanc tragjik në Bangladesh, rritet numri i viktimave pas shpërthimit në depo, 34 të vdekur

Ka shkuar në 34 numri i personave që humbën jetën pas zjarrit që shpërtheu në një depo magazinimi në qytetin Chittagong, Bangladesh. Qindra njerëz kishin...

Tension mes dy vendeve, Rusia e “frustruar” nga refuzimi i Kinës për të ofruar më shumë mbështetje

Sipas një raporti, zyrtarët rusë  janë “gjithnjë e më shumë të frustruar” me refuzimin e dukshëm të Kinës për të ofruar më shumë mbështetje,...

Ana e errët e influencuesve në mediat sociale

A i ndiqni influencuesit në rrjetet sociale? I kontrolloni gjithnjë postimet e tyre? A mendoni se po shpenzoni shumë kohë, apo se jeni të fiksuar pas kontrollit të llogarive...

Strehuan refugjaten ukrainase në shtëpi. Britaniku dashurohet dhe braktis gruan me 2 fëmijët

Një refugjate ukrainase u dashurua me britanikun që e strehoi në shtëpinë e tij ku jetonte me gruan dhe dy fëmijët. Tony Garnett, 29 vjeç...

Famë dhe para, 5 shenjat më të suksesshme të Horoskopit

Dashi                                               ...

Latest news

- Advertisement -spot_img