33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

Basha

“Foltrorja” mbërrin në Librazhd/ Berisha: “Basha është peng i turpshëm”

Ish-Kryeministri Sali Berisha mka mbajtur pasditen e sotme Foltoren e radhës në Librazhd, aty ku ka qenë i pranishëm edhe ish-Presidenti i vendit, Bujar...

Parlamenti/Basha publikon përgjimin e Ramës duke sharë: nuk përmbahesh dot me qetësuesit që merr kur vjen në sallë

Basha me akuza të forta ndaj Edi Ramës: “Sharlatanët e politikës hiqen si engjëll por ndërkohë janë autorë të fjalorit banal, në këtë sallë, para...

Basha: Në Elbasan 4 orë presion nga Suel Çela për të firmosur formularin

Mbledhja e sotme në kryesinë e PD është shoqëruar me debate mes deputetëve që mbështesin ish-kryetarin Berisha dhe kreut të PD Lulzim Basha. Në...

Ditë zie në familjen Basha, kryedemokrati humb të atin

Babai i kreut të Partisë Demokratike, Xhelal Basha  është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, në shtëpinë e tij. Mësohet se Xhelal Basha kishte...

Ishdeputeti Hasa: Mjegullnajë nga ata nuk i rehabilituan për të shpërlarë llumin e abuzimit me pushtetin

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale Endri Hasa, ish deputet demokrat i Elbasanit, i lënë jashtë nga listat e deputetëve në mandatin e radhës...

Edhe pse u la jasht listave, ish-deputeti i PD nga Elbasani del hapur pro Bashës

Edhe pse nuk do të jetë më deputet në Kuvendin e Shqipërisë pasi u la jasht listave të zgjedhjeve të Prillit, Endri Hasa në...

Basha kryen lëvizjen e rradhës kundër Berishës/ Mbledhje urgjente në seli

Pas shkarkimit të ish-kryeministrit Sali Berisha nga PD-ja dhe parlajmërimit të tij për referendum, duket se kryetari Basha po merr masat për të mos...

Basha largohet nga dera e pasme e Kuvendit, shmang Berishën/ Ja kush i qëndron pranë

Pas përfundimit të seancës së parë parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë nga dera e pasme e Kuvendit, duke u përpjekur të shmangë simpatizantët...

Latest news

- Advertisement -spot_img