Basha largohet nga dera e pasme e Kuvendit, shmang Berishën/ Ja kush i qëndron pranë

Ish Kryeministri, Sali Berisha dhe Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke diskutuar para selise se Partise Demokratike, pas nje seance te tensionuar parlamentare, ku opozita ka protestuar kunder rikthimit ne Kuvend te deputetit te PS, Armando Prenga. /r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha and Former Prime Minister Sali Berisha, discussing after a parliamentary session.

Pas përfundimit të seancës së parë parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë nga dera e pasme e Kuvendit, duke u përpjekur të shmangë simpatizantët e PD-së dhe Sali Berishën i cili doli nga dera kryesore për t’u përshëndetur me mbështetësit e tij.

Ndërsa Basha shoqërohej nga deputetë të tjerë të PD konkretisht, Ervin Salianji, Markgjokaj dhe Gazment Bardhi, të cilët siç duket kanë zgjedhur të mbajnë anën e tij.

Ndiqni videon