17.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

fatos

1475 LAJME
0 KOMENTE

Aksident tragjik në aksin Këlcyrë-Përmet. Humbin jetën 8 persona

Aksident tragjik në aksin Këlcyrë-Përmet. Humbin jetën 8 persona Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet në afërsi të fshatit Kuqar. Pasi mjeti...

Arrestohen babë e bir, kishin “mbushur” shtëpinë me armë dhe municione luftarake

Babë e bir janë arrestuar këtë të diel në kryeqytet, pasi mbanin armë zjarri në banesë. Në kuadër të operacionit policor “Home”, ranë në pranga...

Zbardhen shifrat! Ja sa shqiptarë janë deportuar nga Britania e Madhe që prej muajit janar

700 qytetarë shqiptarë janë deportuar nga Britania e Madhe drejt vendit tonë, gjatë periudhës janar-mars 2024. Shifrat vinë nga Ministria e Punëve të Brendshme Home...

Burg vetëm në fundjavë/ Zbardhen disa nga propozimet për ndryshime në Kodin Penal

Ministria e Drejtësisë u ka bërë thirrje për bashkëpunim edhe ekspertëve në fushën e të drejtës dhe disiplinave të tjera që kanë botuar më...

Ngjarje e rëndë në Itali. Katër shqiptarë lidhin me kabull elektrik për fyti rrëmbejnë dhe torturojnë bashkëatdhetarin e tyre (EMRAT)

ITALI- Një 33-vjeçar shqiptar ka kaluar 16 orë makthi, pasi u rrëmbye dhe torturua nga katër bashkëatdhetarë të tij në Bolonja të Italisë Ngjarja...

Rrahën të riun me shkopa bejzbolli e hunj, vetëdorëzohen 4 autorët në Korçë (EMRAT)

KORÇË- Katër autorët e plagosjes së 30-vjeçarit Ramadan Hasani në ambientet e një lavazhi, janë dorëzuar në komisariatin e policisë së Korçës. Bëhet fjalë për...

Fshehën drogën në çorape dhe iu gjetën në banesë 35 mijë euro, arrestohen dy shqiptarë në Itali

ITALI - Një 18-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet për trafik droge. Në pranga ka përfunduar edhe bashkëpunëtori i tij 37 vjeç,...

U kap me doza kanabisi gati për shitje, arrestohet 36-vjeçari (EMRI)

DURRËS- Një 36-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi u kap me dhjetëra doza lënde narkotike kanabis gati për shitje. Në pranga ka përfunduar Ardri...

‘Heronj të ditës’/ Laver Alla, arbitri që përfundoi në spital pas ‘luftës me flakët’ në Lushnje

“Alooo? Po kush je re vlla? Tani e gjete…”. Kështu nisi biseda telefonike me Laver Allën, arbitrin e Kategorisë Superiore, që luftoi dje për...

Ekspertiza paraprake/ Shefi i zjarrfikëses në Lushnjë tregon si ra zjarri në qendrën tregtare

Shefi i zjarrfikëses së Lushnjës, Xhezmi Metushi, tha se vatrat e zjarrit janë shuar plotësisht në qendrën tregtare “Metropol”, duke theksuar se zjarri dyshohet...

Latest news

- Advertisement -spot_img