33.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

pd

PD kallëzon drejtoreshën e kopshtit në Elbasan/ Mbledh karta ID të punonjësve për PS-në

Partia Demokratike e Degës Elbasan ka kallëzuar penalisht drejtoreshën e kopshtit të Elbasanit, Valbona Lala. Ata pretendojnë se Lala ka abuzuar me detyrën, duke...

Kërkesa e Gazmend Bardhit, Apeli nuk përjashton gjyqtaren dhe gjobit PD me 10 mijë lekë

Gjykimi i ankimit të Enkelejd Alibeajt në Apelin e Tiranës, kundër vendimit që nuk regjistroi bashkë dy kuvendet e thirrura nga ish-kryetari Lulzim Basha,...

Boçi flet nga Elbasani: ”PD-ja nuk bashkohet me shpikje platformash”

Luciano Boçi ka folur nga Elbasani për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, për të cilin është shprehur se do të jetë dikush...

Basha: Unë nuk kam humbur asnjë garë në jetën time

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për mediat, duke komentuar rezultatin negativ të PD-së në zgjedhjet e 6 marsit, Basha tha...

“Incineratorët” Basha: SPAK-u të mos presë, t’ua vërë prangat ministrave e kryebashkiakëve në zyrë

Kryedemokrati Lulzim Basha në një dalje për mediat sot i bëri thirrje SPAK-ut se të mos presë që të japë dorëheqjen ministri i radhës,...

PD: Shqipëria vendi më i varfër i rajonit, qeveria harxhon 300 mijë euro për propagandë

Partia Demokratike  këtë të diele  ka reaguar sërish në lidhje me gjendjen e shqiptarëve ku thekson se vendi ynë vijon të jetë më i...

Raporti i “Together for Life”, Koduzi: Konfirmon akuzat e PD, ’Rama përdori pandeminë për të vjedhur shqiptarët

Partia Demokratike ka reaguar për raportin e “Together for Life. Koordinatori për Shëndetësinë në selinë blu, Gazment Koduzi përmes një deklarate për shtyp u...

KQZ heq Sali Berishën nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë”

Komisoni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të regjistrojë në zgjedhje koalicionin “Shtëpia e Lirisë”, por pa ish-kryeministrin Sali Berisha. Vetë kryekomisioneri Ilirjan Celibashi...

Basha: “Meta do të marrë vota me dorën e Berishës dhe t’ia çojë Ramës”

Paraditen e 4 shkurtit, gjatë takimit me demokratët e degës 4 në Tiranë, Lulzim u ndal sërish te afera e incineratorëve. Ish0ministri Lefter Koka është...

PD i përgjigjet Berishës: U strehua tek Meta për t’u mbrojtur nga “Non Grata”

Partia Demokratike i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një deklaratë, PD thekson se kandidatet e “Shtëpisë së Ilirit”, siç e quajnë, nuk perfaqësojne...

Latest news

- Advertisement -spot_img